Skończone poznanie ludzkie w filozofii Spinozy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozprawy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
filozofia i etyka
kml

Kompleksowa monografia ukazująca kolejną twarz filozofa z Amsterdamu. Żelazna z dokładnością, ale bez pruderii, wychwytuje to, co wielu badaczom i badaczkom Spinozy umknęło między wierszami. Rysuje przed czytelnikiem rzetelną konstrukcję, w której anonimowe myślenie "z perspektywy wieczności" zderza się "niedołęstwem", na jakie skazany jest człowiek.

źródło opisu: Opis autorski

kml | 2013-05-03