15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce

Wydawnictwo: G+J, National Geographic
joly_fh

Tak długo lice naszej ziemi zachowa w pełni urok i piękno, jak długo w chmurach nad Tatrami krążyć będzie orzeł, nad wodami wnosić się będzie szafirowy zimorodek, nad łąką górską motyl apollo, a w lesie polskim królować będą żubr, łoś i niedźwiedź. Władysław Szafer (1886–1970), przyrodnik, inicjator tworzenia parków narodowych w Polsce. Chyba trudno o dobitniejsze, lepiej przemawiające do...

Chyba trudno o dobitniejsze, lepiej przemawiające do wyobraźni, a zarazem oszczędne w słowach twierdzenie, które wyraża potrzebę ochrony przyrody. Parki narodowe to przyrodnicze kapsuły czasu, przechowujące najcenniejsze i najpiękniejsze regiony Polski dla następnych pokoleń w stanie naturalnym. W czasach gwałtownego postępu cywilizacji takich miejsc będzie coraz mniej, dlatego ochrona przyrody powinna być jednym z naszych nadrzędnych celów.
Przewodnik prezentuje piętnaście najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej zróżnicowanych parków narodowych, gdzie można spędzać wolne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Pomogą w tym szlaki i ścieżki dydaktyczne, poprowadzone terenami, na których to natura dyktuje warunki. Przewodnik jest rodzajem inspiracji na wakacje, ferie i weekendy, podczas których można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli aktywną turystykę z poznawaniem przyrody.

W książce znajdziesz:
• opisy parków narodowych,
• omówienia atrakcji w położonych nieopodal nich miejscowościach wypoczynkowych,
• przebiegi szlaków turystycznych,
• propozycje wycieczek.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Prometeusz | 2014-12-31

Fajna książka, ale sporo w niej powielonych tekstów z innej książki tego autora pt. "Góry dla niecierpliwych".

Natalia | 2015-02-09
beatus1990 | 2017-05-23