Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Agora SA
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sanktuaria, pielgrzymki
joly_fh

Sanktuarium znaczy miejsce, gdzie się znajduje coś cennego. Ten przewodnik odkrywa tajemnice polskich sanktuariów:
- 122 miejsca święte katolików, prawosławnych, protestantów, Żydów, polskich muzułmanów i in.
- setki fotografii miejsc i przedmiotów kultu
- historia, tradycja, legendy, objawienia, misteria
- sławni pielgrzymi
- mapki, rady praktyczne, GPS

źródło opisu: Agora, 2013

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

andziorek | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Grzegorzowi Polakowi – autorowi tego przewodnika – udało się w jednym dziele zebrać informacje i opisać aż 122 miejscowości, w których znajdują się sanktuaria (miejsca kultu). Co ciekawe, nie są to tylko i wyłącznie miejsca święte dla katolików, ale również osób wyznania prawosławnego, protestantów, Żydów oraz polskich muzułmanów.

Przewodnik ten ma niezwykle bogatą szatę graficzną, czym przyciąga od razu uwagę odbiorcy. Sanktuaria, opisane w tym albumie, zostały uporządkowane alfabetycznie, przez co łatwo wyszukać interesujące nas miejsce. Struktura tej książki została bardzo starannie przemyślana.

Nie da się przejść obok tego albumu obojętnie. Nie trzeba być człowiekiem wierzącym, aby się z nim zapoznać. Autor przedstawia tu bowiem bardzo wiele ciekawostek oraz faktów historycznych, dotyczących danego miejsca. Przy każdym opisywanym sanktuarium pojawia się kalendarium, adnotacja kto ze znanych osobistości odwiedził już to miejsce oraz krótkie, acz treściwe kalendarium.

Dla mnie...

jjon | 2017-08-11