Droga Britty do szczęścia

Wydawnictwo: Akapit Press
Brittas Weg ins Glück
powieść niemiecka
Kamila

Jest to opowieść o przemianie kopciuszka w piękna królewnę. Tytułowa Britta, traktowana w domu krewnych jak "lepsza służąca", nawet przed sobą boi się przyznać do uczucia, jakie żywi do przystojnego i bogatego Waltera, przeznaczonego na męża jej kuzynki. Niespodziewany powrót dawno zaginionego ojca zmienia jej życie w piękną baśń. Bogata i rozpieszczona wyjeżdża z ojcem na Cejlon, gdzie żyje w egzotycznym świecie bujnej przyrody i dzikich zwierząt, otoczona podziwem i uwielbieniem tamtejszej śmietanki towarzyskiej. Ale od ukochanego dzielą ją tysiące kilometrów. Jak na taką odległość wyjaśnić wszystkie powstałe niedomówienia i pomyłki? Czy miłość potrafi pokonać oddalenie?

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,droga-britty-do-szczescia,253983

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,droga-britty-do-szczescia,253983

Goldie | 2015-10-11
Przeczytana: 10 października 2015

Zwróciłam uwagę na tę książeczkę ze względu na polecenie p. Małgorzaty Kalicińskiej, którą bardzo lubię czytać. Jednak ten romans jest już mocno odmienny od obecnych powieści. Nawet nie chodzi o język czy fabułę (ciekawie czytać romans z niemiecką bohaterką - rzadkie do spotkania), bo to się całkiem dobrze czyta. Najbardziej chyba rozczarowała mnie bezwolność głównej bohaterki - całkowicie nie ma wpływu (i nawet nie próbuje mieć) na to, co się wokół niej dzieje i co jej bezpośrednio dotyczy. Chyba jednak wolę bohaterki bardziej aktywne i wiedzące, co chcą osiągnąć czy co jest dobrym wyborem - może to kwestia dzisiejszych czasów, a może charakteru. W każdym razie ciekawie przeczytać dawną tzw. klasykę romansu "dla kucharek" ;).

ewa | 2017-05-04
ewa | 2017-05-03