Pogromcy szyfrów. Potęga trójki

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "POGROMCY SZYFRÓW". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette Polska
The Power of Tree
sensacja, tajemnica, szyfr, przyjaciele
Bożena

Wyobraź sobie prastary manuskrypt, którego nikt nie potrafi odczytać. Wyobraź sobie, że ktoś taki jak ty może złamać najbardziej skomplikowany szyfr na świecie. Wyobraź sobie szansę na odkrycie prawdy ukrytej od stuleci – wbrew Prawu, które zakazuje nawet próbować rozwikłania tej tajemnicy. Troje dzieci wybrano do tajnego zespołu, pracującego nad tajemniczym przesłaniem sprzed wieków. Brodie Bray uwielbia wyzwania, ale kiedy wraz z przyjaciółmi zabiera się do pracy nad tajemnicami Kodu, szybko odkrywa, że są ludzie gotowi nawet zabić, aby ich powstrzymać.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl

Veronique | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Do przeczytania tej książki nakłoniła mnie moja koleżanka z klasy która dostała ją w prezencie na Mikołajki. Przyznam szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona, ponieważ pomyślałam sobie o wszystkich książkach które czekają na mnie w domu, niektóre nawet leżą na moim biurku od wakacji i czekają aż je przeczytam, więc chciałam odmówić, ale po chwili pomyślałam sobie „dlaczego nie?”.

Wszystko powiązane jest z tajemniczym manuskryptem, którego jeszcze nikt nie był w stanie odczytać. Czy już się zapowiada ciekawie? Całkiem, całkiem. Do wykonania zadania czyli do złamania szyfrów wybrano trójkę wspaniałych dzieciaków, co na początku nie wydawało się być zbyt dobrym pomysłem, jednak po czasie okazało się, że są idealnymi kandydatami do wykonania tego jakże trudnego zadania.

Nie będę się rozpisywała na temat lektury, bo sama do końca nie wiem co tak dokładnie powinnam napisać. Książka nie jest ani za krótka, ani za długa – w sam raz. Czyta się ją sprawnie, szybko, typ: w jeden weekend...

Aleksandra | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Spodziewałam się po niej więcej jakiś istot np. feniksa, ale nie była zła. Trójka dzieci przyjmuje zaproszenie do szkoły łamania szyfrów. Czy uda im się rozwiązać zagadkę której nie rozwiązał jeszcze nikt.

Klaudia | 2014-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2014

To niesamowite, że manuskrypt Wojnicza naprawdę istnieje, i że od tylu setek lat nie odkryto jego znaczenia!

Dominika Pyza | 2013-10-06
Przeczytana: 11 października 2013

Łał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pyciaaa_Pyśka | 2018-04-16

Co byście pomyśleli, gdyby wybrali was do tajnej grupy, której celem jest odszyfrowanie jednego z najbardziej tajemniczych tekstów wszech czasów? Czy podjęlibyście się tego dość ryzykownego zadania nie wiedząc, czy misja wasza skończy się powodzeniem i mając świadomość, że wielu przed wami straciło zmysły, a nawet życie, próbując rozwiązać tą zagadkę? Czy na pewno nikt się nie pomylił wybierając was, a nie kogoś starszego i o wiele bardziej doświadczonego?

Te pytania początkowo nurtowały Tusię, Huntera i Brodie, gdy znaleźli się właśnie w takiej sytuacji. Troje nieznajomych nastolatków pojawia się w jednym miejscu, w jednym celu - odszyfrowania MS 408. Nastolatkowie rozpoczynają naukę w prywatnej szkole, która tak naprawdę jest ich ośrodkiem treningowym. W dzień normalne lekcje przyrody, matematyki czy angielskiego, wieczorami nauka tajemnych szyfrów i kodowania. Muszą myśleć kreatywnie i być gotowi na pokonywanie wielu przeszkód, które szybko zaczynają pojawiać się na ich...

Jeszcze nie tak dawno pisałam Wam jak bardzo lubię różnego rodzaju zagadki i tajemnice. Uwielbiam, gdy książka trzyma w napięciu, gdy wciąga czytelnika tak bardzo, że aż trudno się od niej oderwać. Gdy nawet podczas zwykłych codziennych czynności wracamy myślami do treści zastanawiając się co wydarzy się dalej. Gdy lektura nie pozwala o sobie zapomnieć i nawet po przeczytaniu całości mamy chęć na więcej. To zdecydowanie coś dla mnie. Chyba nawet bardziej lubię takie książki, niż wszelkiego rodzaju romanse. Niestety na naprawdę dobrą powieść o takiej tematyce rzadko trafiam.

Dziś jednak zdarzył się ten właśnie wyjątek. Nawet się nie spodziewałam, że "Pogromcy szyfrów" spodoba mi się tak bardzo. To lektura dla młodzieży, więc oczekiwałam ciekawej przygody kilkorga dzieciaków, które muszą rozwiązać jakąś tam zagadkę typu kradzież czy zaginięcie. Nie oczekiwałam od tej książki zbyt wiele. Ale na szczęście myliłam się. Wyzwanie jakiemu stawiają czoła główni bohaterowie tej powieści...

Książkę jak najbardziej polecam, ale raczej dedykowanej grupie wiekowej - młodszym nastolatkom. Starszych nie raz mogą zanudzić rozmyślania nad czym, co wydaje się być banalne, a czego bohaterowie nie mogą rozszyfrować. Uważam, że jest to naprawdę dobra powieść, ciekawa, choć niewiele wnosząca do gatunku. Kawał dobrej rozrywki. Jeżeli macie w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które wpisują się w docelową grupę odbiorców - podrzućcie im "Pogromców szyfrów", a prawdopodobnie zapewnicie im świetną zabawę!

[ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/2016/10/potega-trojki-hldennis.html]

Anna_R | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Jak dla mnie rewelacja. Ciekawa i bardzo wciągająca treść, świetnie dobrane i wykreowane postacie. Trzyma w napięciu do samego końca i... sprawia, że nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Choć to lektura dla młodzieży czytałam ją z zapartym tchem. Gorąco polecam!

SayuriArtanis | 2014-02-16

Dla młodszych czytelników, mimo to czyta się dosyć przyjemnie choć czasami ma się wrażenie, że bohaterowie mimo młodego wieku wykazują aż nazbyt wielkie szczęście w swoich poszukiwaniach. Wydaje się to trochę naciągane, ale mimo to dosyć ciekawy wątek i polecam.

Olyckowa17 | 2017-10-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Może przeznaczona dla trochę młodszych ode mnie, ale nadal wciągająca. Te wszystkie szyfry i zagadki... Czekam na kontynuacje! :D