Przez most we mgle

Tłumaczenie: Monika Michałowska
Cykl: Jednorożec (Astrid Vollenbruch) (tom 1)
Wydawnictwo: Rea
Über die Nebelbrücke
Jednorożec, Most, We mgle
Selvia

Gdy Ola ucieka w głąb mgły na grzbiecie osobliwego konia, którego znalazła w lesie, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że nic już nie będzie takie, jak przedtem. Jej koń był większy od wszystkich, które kiedykolwiek widziała. Jego sierść była czarna z białymi plamkami niczym gwiazdy na nocnym niebie. Grzywa i ogon lśniły srebrem. Na czole rumaka błyszczał róg, który wyglądał tak, jakby powstał z czystego światła.

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl/product/Jednorozec-Przez-most-we-mgle/?id=816

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/product/Jednorozec-Przez-most-we-mgle/?id=816

FannyBrawne | 2015-12-03

Cała trylogia opisuje przygody dwóch przyjaciółek, które spotykają tajemniczego konia pochodzącego z odległej krainy, której grozi niebezpieczeństwo. Dziewczynki starają się temu zapobiec i jest to rozpisane na 3 tomy, co według mnie jest błędem. Gdyby autorka opisała wszystko w jednej powieści, powstałaby przyjemna, lekka książka. Natomiast teraz mamy dwie przeciętne książki(tom 1 i 3) i jedną nawet niezłą(tom 2). W pierwszej części nic się nie dzieje, jest ona jednym wielkim wstępem. Drugi tom jest najbardziej dynamiczny, natomiast trzeci jest jego dokończeniem. Rozumiem, że teraz jest moda na trylogie, ale w każdej części cyklu musi być jakaś akcja. Tutaj za bardzo jej nie ma. Książka jest napisana prostym językiem, dobrze się ją czyta i chwilami wciąga, ale na tym koniec. Relacje między bohaterami nie są zbyt rozwinięte i historia nie wywołuje wielkich emocji. Plusem są piękne okładki i promowanie miłości do zwierząt.

Polecam czytam serię ,,Jednorożec" jako całość, bo...

Nastia | 2014-08-11

Cykl książek "Jednorożec" do ambitnych nie należy. Fabuła błaha i dość przewidywalna. Niestety pojawiają się w niej też liczne błędy i nieścisłości. A rzeczą która mnie osobiście najbardziej w naszym wydaniu "Jednorożca" irytuje jest nachalne spolszczanie. I tak Sonja stała się Olką, Melanie Julką, a Niemcy Polską. Rozumiem, że dla młodego czytelnika "ulica" brzmi lepiej niż "Straße", ale litości zamiana nazwy całych państw to już lekka przesada. Co zabawne tłumacz nie omieszkła natomiast zachować przedrostka "von" przed nazwiskami możnych z Parvy.

czytadela200 | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, śmieci

Nie jest zła, ale przewidywalna i z lekka irytująca swoim nudnym stylem, choć niezwykłe stworzenia wraz z tytułowym jednorożcem zasługują na uwagę.

Psota15 Karolina | 2016-03-26
Przeczytana: luty 2016

Nie spodziewałam się ,że ta książka wpadnie w moje łapki ale jest bardzo dobra. Opowiada o wielkiej miłości Oli do koni. Pewnego razu Ola kłuci się z najlepszą przyjaciółką (jedyną) i po szkole jedzie do stadniny która okazuje się pusta. Ola jest przestraszona. I nagle spotyka w lesie szarego koni z nim zaczyna się jej historia. Serdecznie zapraszam do tej lektury. :)

Ami_Rose | 2017-04-18

Uważam,że ta książka jest niesamowita pod kątem wykreowanego świata. Nie wiem dlaczego, ale czytając tą książkę czułam się, jakbym czytała "Bracia Lwie Serce". Polecam ją w 100%.

Parvana | 2016-10-31

No książka mogłaby być trochę lepsza, ale i tak dostała ode mnie mocną 8 :) Nie należy do moich ulubionych, ale CZASEM miło się czytało... No właśnie : Czasem. Były momenty które wciągały ale też czasem przynudzało. Takie jest moje zdanie :) A swoją drogą zastanawiam się czy kupić 2 tom ... ;)

Karolina | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

młodzieżowa, fantasy
ładna bajka
czytana dla uczennicy
jej sie podobało ;)

lokilook | 2013-09-30

Fantastyczna książka. Szkoda, że tak mało znana.

Dominika Pyza | 2013-09-20

Nie mogłam oderwać się od tej książki!!!

Przeczytana: 03 lipca 2016

Książka super!!!