Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków

Okładka książki Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków Simon Mayo
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków
Simon Mayo Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Itch (tom 1) literatura dziecięca
Patryk Gołębiowski

Z chemią za pan brat

Bohaterowie super!
Fabuła i pomysł ekstra!
Choć nie interesuję się pierwiastkami mi ta bardzo się podobała.
Nie mam tej książce po prostu nic do zarzucenia.
Polecam gorąco💪❤

Bohaterowie super!
Fabuła i pomysł ekstra!
Choć nie interesuję się pierwiastkami mi ta bardzo się podobała.
Nie mam tej książce po prostu nic do zarzucenia.
Polecam gorąco💪❤

Bardzo ciekawa, po nie zaczęły mnie interesować pierwiastki

Bardzo ciekawa, po nie zaczęły mnie interesować pierwiastki

Początek mnie nieco nudził, ale dotrwałam do czasu, gdy akcja się rozkręciła. Na pewno dobra pozycja dla nastolatków, niekoniecznie tylko takich, którzy z niecierpliwością czekają na lekcje chemii.

Ciekawa,wciągająca .
Mam ochotę dowiedzieć się więcej o pierwiastkach

Ciekawa,wciągająca .
Mam ochotę dowiedzieć się więcej o pierwiastkach

Przyjemna młodzieżowa lektura na popołudnie.

Przyjemna młodzieżowa lektura na popołudnie.

Na półkach: , , , , , , ,

Dlaczego kupiłam tę książkę i postanowiłam ją przeczytać?
Odpowiedź jest prost. Chodzi o pierwiastki chemiczne! :D
Kocham chemie, a taka książka to wspaniała przygoda i podróż, którą można odbyć, a przy okazji się czegoś douczyć i przypomnieć sobie ze szkoły ;).
Książka pochłonęła mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu do samego końca. Wykorzystywałam każdą chwile, bym mogła ją czytać. Nawet w drodze na zakupy.
Itch znalazł nowy pierwiastek. Na świecie rozpętała się burza i gonitwa za nim, ale jeśli trafi on w niewłaściwe ręce może świat czekać zagładę. Itch ma bardzo ogromny ciężar na swoich barkach.
Po pierwszym tomie mam (oprócz niedosytu) ogromną ochotę na następne tomy i jak najszybciej je zakupie, bym mogła wgłębić się w tę historię jeszcze bardziej! <3
Gorąco polecam!

Dlaczego kupiłam tę książkę i postanowiłam ją przeczytać?
Odpowiedź jest prost. Chodzi o pierwiastki chemiczne! :D

Itch panuję nad wszystkim (oprócz palności jego brwi)

Itch panuję nad wszystkim (oprócz palności jego brwi)

Itchingam Loft zwany także jako Itch, to zafascynowany chemią 14 latek. Jego pasją jest zbieranie pierwiastków, które jak się okazuje można znaleźć na każdym kroku. Niestety czasem jego hobby doprowadza go do niecodziennych, niezbyt przyjemnych sytuacji na przykład podpalenia sobie brwi. Jego zainteresowania chemią nie popiera mama, twierdząc, że wkrótce stanie się przez nie nieszczęście. Tymczasem Itch wybiera się do Cake’a – jego zaufanego sprzedawcy i przyjaciela. Czasem za zaoszczędzone pieniądze nabywa u niego poszczególne pierwiastki układu okresowego. Tym razem bohater wchodzi w posiadanie chropowatego kawałka skały. Handlarz zapewnia go, że to uran, który został znaleziony na pewnej hałdzie. W domu chłopak spostrzega, że skała zmieniła kolor. Niepokoi go też fakt, że wydziela ona ciepło, co przy rudzie uranu nie powinno mieć miejsca. Itch postanawia, że poprosi o radę szkolnego chemika.

Nauczycielem chemii okazuje się doktor Flowerdew. W przeszłości był znanym naukowcem, który prowadził wiele ważnych wykładów. Niestety był także odpowiedzialny za wyciek ropy, w którym zginęło siedemnaście osób. W ramach kary został oddelegowany do Kornwalii, aby tam uczyć w szkole. Podczas badań Flowerdew odkrywa, że pierwiastek jest niezwykle promieniotwórczy, a każdy kto jest z nim w bliskim kontakcie jest zagrożony. Nauczyciel chemii chcąc zrehabilitować swoją wpadkę, komunikuje się ze swoimi byłymi pracodawcami, ogłaszając, że znalazł nowy pierwiastek, o liczbie atomowej 126.

Od tego momentu akcja się rozkręca. Itchingam pragnie odzyskać skałę, Flowerdew zapisać się na złotych kartach historii, a pozostali zdobyć pierwiastek, aby wykorzystać go do swoich celów. Ma on tak silne promieniowanie, że wystarczy go mała ilość, aby dostarczyć energii wielu miastom.

Książka Simona Mayo to idealna odskocznia dla czytelników znudzonych banalnymi powieściami, w której dobro zawsze zwycięża, a czarne charaktery dostają zasłużoną karę. Powieść oryginalna, równie interesująca jak najlepsze książki sensacyjne. Główni bohaterowie są w ciągłym niebezpieczeństwie. Nasze uczucia podczas czytania są rozdarte. Z jednej stronie modlimy się, aby Itch, jego siostra i koleżanka dotarły do sedna sprawy, ale nie wiemy jak bardzo zaszkodziło im promieniowanie skały, z którą mieli długi kontakt. Itch to bardzo dobra lektura, mimo że napisana przez mniej znanego pisarza. W tym przypadku jest to duży plus, gdyż książka cechuje się niepospolitym stylem, prostym, ale nie banalnym. Trafi on z pewnością do większości czytelników. Powieść idealna na zapełnienie wolnego czasu.

Recenzja pochodzi ze strony ksiazkadoplecaka.pl

Ta książka jest bardzo emocjonująca i mnie bardzo zaciekawiła pierwiastkami.

Ta książka jest bardzo emocjonująca i mnie bardzo zaciekawiła pierwiastkami.

Itchingam Lofte, 14-letni chemik amator, nie jest zwyczajnym chłopcem.
Pasjonuje Go nauka i uwielbia swoją kolekcję pierwiastków chemicznych. Po wybuchu fosfor w domu ma zakaz eksperymentowania w swoim pokoju.
W szkole dochodzi do zatrucia uczniów gazem. okazuje się, że to arsen z tapety Itcha jest winowajcą. Jednak to nie wszystko. Młody chemik posiada w swojej kolekcji nieznaną skałę, która staje się powodem poważniejszych problemów.
Po wstępnych badaniach w posiadanie tej skały chcą wejść wysoko postawieni ludzie z przedsiębiorstwa energetycznego, którzy już myślą jak wykorzystać ten potencjał.

Powieść młodzieżowa, która jak później się okazuje zawiera głębsze przesłanie.
Alternatywne źródła energii, które uchronią Ziemię przed niszczycielskimi działaniami ludzi?
Pewnego rodzaju wezwanie do ekologicznego przebudzenia?
Chciwość ludzi, którzy wszędzie szukają tylko sposobu, by się wzbogacić.
Po raz kolejny pojawia się wątek destrukcyjności ludzkiego gatunku, który nawet nowe źródło energii, które może zmienił przemysł, poprawić środowisko, myśli o tym jak sprzedać to źródło jako broń masowej zagłady.

Itchingam Lofte, 14-letni chemik amator, nie jest zwyczajnym chłopcem.

Dodaj cytat z książki Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków