What Really Happened in Peru

Okładka książki What Really Happened in Peru Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan
Okładka książki What Really Happened in Peru
Cassandra ClareSarah Rees Brennan Wydawnictwo: Margaret K. McElderry Seria: The Bane Chronicles fantasy, science fiction
40 str. 40 min.
The Bane Chronicles
Margaret K. McElderry
2013-04-16
2013-04-16
40 min.
magnus bane cassandra clare dary anioła bane chronicles

Magnus jak zawsze zaskakujący lekkoduch, o zaskakujących przygodach. A co dopiero się z nim dzieje, kiedy się upije! Magnus do kwadratu!

Bardzo mi się podoba. :D Uwielbiam Magnusa, więc przeczytałam tą książkę z wielką przyjemnością. Bardzo śmieszyły mnie jego niektóre wypowiedzi i rzeczy jakie robił. xd W szczególności gdy uciekał przed małpą i gdy chciał zostać kaktusem. xd Polecam książkę każdemu kto tak samo jak ja jest fanem Magnusa Bane. :3

Niezwykle krótkie, niezwykle irytujące i całkowicie bez polotu opowiadanie. Spodziewałam się czegoś znacznie, znacznie lepszego. Podczas czytania miałam odczucie że napisał to ktoś zupełnie inny a nie Cassandra Clare, autorka Darów Anioła.
Historyjka bardzo naciągana, mało humorystyczna, ukazująca niezbyt wiele. Nie dowiedziałam się co tak na prawdę zdarzyło się w Peru że Czarownik otrzymał zakaz przebywania tam, anie nie dowiedziałam się za co tak bardzo kochał to całe Peru. Nieumiejętne operowanie słowem, bez godnej podziwu treści. Bardzo żałuję że to przeczytałam.

„To jest gorsze niż możesz sobie wyobrazić, kiedy grasz, wszystkie kwiatki mojej matki tracą chęć do życia i natychmiast usychają.”

Seria do przeczytania po „Diabelskich maszynach” i „Darach Anioła”. Smaczek dla fanów twórczości Cassandry Clare a szczególnie wykreowanej przez nią postaci – Magnusa.

Peru to miejsce, do którego zabroniono magowi Magnusowi wracać. Sam o tym wspomina, kiedy tylko pada nazwa tego kraju. nic jednak nie wyjaśnia. Co się tam takiego wydarzyło?

Dalsza recenzja na:

lub

Peru to miejsce, do którego zabroniono magowi Magnusowi wracać. Sam o tym...

Zawiodłam się na tej historii... tyle razy było wspominane Peru, że myślałam że wa jego wygnaniem stoi jakaś większa historia. Z całego opowiadania najbardziej podobał mi się wątek pijanego Magnusa. Nie każdy chce żyć na pustyni jako kaktus. ;)
Cieszyłam się jak przebrnęłam przez całą historię, na szczęście inne są o niebo lepsze. :)

Kroniki Bane'a pod żadnych pozorem nie mogą równać się z serią Dary Anioła tej samej autorki.
Postać Magnusa, którą tak bardzo kochałam w Darach tutaj przedstawiona została w sposób dosyć odpychający. Główny temat pierwszej części Kronik to libacje alkoholowe Magnusa, szalone pomysły, leczenie kaca i uwaga ....nielicznie przygody.
Książka napisana jest prostym, niezbyt wybitnym językiem , akcja rozgrywa się bardzo szybko, czytelnik czuje się momentami wręcz ogłupiony.
Z czystym sumieniem rzecz mogę, że po Cassandzrze spodziewałam się czegoś więcej.
Pomijając już fakt, że Kroniki w żadnym wypadku nie wyjaśniają dlaczego Magnus został wygnany w Peru.
Historia owszem śmieszna, momentami wciągająca, ale czy warta przeczytania?
Tylko dla wielkich fanów Darów Anioła (do których oczywiście się zaliczam :))Reszta może poczuć się nieźle zdezorientowana czytając to 'dzieło'.

Książka napisana jest prostym, niezbyt...

Jedna z krótkich opowiadań Cassandry nawiązujących do "Darów Anioła" i "Piekielnych Maszyn". Po raz kolejny spotykamy się z Magnusem - praktycznie kultowym czarownikiem.
Jego postać nie raz bawiła mnie do łez w trakcie czytania prawie wszystkich książek Clare, więc postanowiłam w końcu sięgnąć po pierwsze opowiadanie. I nie żałuję - aż szkoda, że jest takie krótkie.
Jego historia wciąga od prawie początku, dlatego polecam ją fanom Brooklyn'skiego czarownika.

Jego...

What Really Happened in Peru? I don't know.
Tyle na sam początek. Zafascynował mnie sam fakt, iż Cassandra wzięła pod lupę Magnusa. To bardzo barwna i ciekawa postać, ale po tym opowiadaniu mam mieszane uczucia. Brakowało mi tu wielu elementów. Cassandra przez większość opowiadania podawała fakty, które wgl nie były ciekawe, mało istotne. Ta fabuła nie rozkręcała się, nawet nie było dreszczyku emocji! Zaskoczyło mnie to bardzo, bo to nie jest styl Cassandry, dlatego wyczuwam większy udział Sarah. Opowiadanie nie nalezy do najciekawszych. Magnus jest poniekad sobą, a w większości nudny.. to nie jest to co w Darach Anioła lub Diabelskich maszynach.
wezmę się do kolejnych opowiadań, ale po tym sadzę, że nieprędko.

What Really Happened in Peru? I don't know.

Fajne jednak reszta kronik o wiele lepsza.

Fajne jednak reszta kronik o wiele lepsza.

To najwspanialsze ze wszystkich opowiadań o Magnusie. Łączy humor czarownika z wiecznym smutkiem nieśmiertelnego. Płakałam i śmiałam się jednocześnie.

• Ebooki