Meksyk, cywilizacja i kalendarz Majów

Wydawnictwo: Nowy Świat
Meksyk, Majowie, Ameryka Łacińska
joly_fh

„Meksyk, cywilizacja i kalendarz Majów” to podróż w czasie: od cywilizacji Majów, Azteków czy Olmeków, poprzez podbój Corteza i czasy kolonialne, aż do współczesności. Dlaczego świat wcale nie skończy się 21.12.2012 (choć na to wskazuje Kalendarz Majów)? Jak to się stało, że garstka konkwistadorów podbiła wielkie, silne państwo? Które miasto jest dziś największe na całej Zachodniej Półkuli?...

Dlaczego świat wcale nie skończy się 21.12.2012 (choć na to wskazuje Kalendarz Majów)? Jak to się stało, że garstka konkwistadorów podbiła wielkie, silne państwo? Które miasto jest dziś największe na całej Zachodniej Półkuli? Jak Meksyk wspomina Jana Pawła II?

źródło opisu: Wydawnictwo Nowy Świat, 2013

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/