Trzaska i Zbroja. Hanusia Wierzynkówna. Dwie opowieści z czasów Kazimierza Wielkiego

Seria: Powieści o Dziejach Ojczystych
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marta

Dorobek pisarski Antoniny Domańskiej (1853-1917) stanowią liczne opowiadania dla dzieci i młodzieży, a także kilka poczytnych powieści historycznych. Ten tom jej prozy zawiera obfitujące w szczegóły obyczajowe, dwie opowieści z czasów panowania Kazimierza Wielkiego; obrazuje mądrą politykę zagraniczną i sprawiedliwe rządy wewnętrzne ostatniego z Piastów, któremu wdzięczna pamięć ludu nadała miano króla chłopów.

źródło opisu: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1961

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/

Wabi | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Bohaterka ukradkiem podgląda wielką ucztę z udziałem kilku przywódców XV wiecznej Europy.