Podręcznik szpiega

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Spy's Guidebook
podręcznik, szpieg
annflower

Chcesz zostać Dobrym Szpiegiem? To jest książka właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w niej wszelkie sztuczki i triki, które prawdziwy Szpieg ma w małym palcu! Jak śledzić Agenta Wroga? Jak zgubić "ogon"? Jak szyfrować tajne wiadomości? Jakiego kamuflażu użyć, żeby nie zostać zdemaskowanym? Dowiesz się z Podręcznika szpiega! Nigdy nie rozstawaj się z tą książką! Noś ją zawsze przy sobie! I uważaj,...

Chcesz zostać Dobrym Szpiegiem? To jest książka właśnie dla Ciebie!
Jakiego kamuflażu użyć, żeby nie zostać zdemaskowanym?
Dowiesz się z Podręcznika szpiega!

Nigdy nie rozstawaj się z tą książką!
Noś ją zawsze przy sobie!
I uważaj, żeby nie wpadła w ręce Wroga!

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2o11

źródło okładki: google

allison | 2013-06-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013

Książkę tę kupiłam niedawno dla siedmioletniego synka mojej przyjaciółki. Przeczytaliśmy ją wspólnie, mając przy tym moc zabawy - przede wszystkim umysłowej, ale nie tylko, gdyż zaproponowane szpiegowskie techniki przetestowaliśmy w praktyce, organizując sobie podchody, śledzenie i przygotowywanie kryjówek. Muszę przyznać, że po takim weekendzie byłam wykończona fizycznie, ale i szczęśliwa, bo dawno tak dobrze się nie bawiłam:).

"Podręcznik szpiega" zawiera nie tylko mnóstwo wskazówek dla małych czytelników, ale także (a może przede wszystkim) obfituje w zagadki wymagające kreatywnego myślenia. Czytelnicy muszą samodzielnie nauczyć się różnych szyfrów, które potem trzeba odczytać, rozwiązując jeszcze dodatkowe zagadki, np. odgadując, który z bohaterów jest szpiegiem.

Całość rozwija samodzielne myślenie, pamięć i technikę dedukcji, więc jest to lektura przyjemna i pożyteczna. Poza tym - kolorowa, zabawna, dowcipna i pouczająca.
Na pewno spodoba się dzieciom, które lubią...

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2011 rok

Rozwija myślenie i kreatywność, intryguje, uczy wielu rzeczy.

Uwielbiam klimaty detektywistyczno-szpiegowskie - dlatego, jak dla mnie, w tej tematyce, znakomita pozycja dla młodszych (i starszych chyba też) czytelników.

BlazeyekReadBooks | 2016-01-20
Przeczytana: 2012 rok