Podręcznik szpiega

Okładka książki Podręcznik szpiega praca zbiorowa
Okładka książki Podręcznik szpiega
2011-01-01
2011-01-01
Jacek Drewnowski
podręcznik szpieg

Rozwija myślenie i kreatywność, intryguje, uczy wielu rzeczy.

Uwielbiam klimaty detektywistyczno-szpiegowskie - dlatego, jak dla mnie, w tej tematyce, znakomita pozycja dla młodszych (i starszych chyba też) czytelników.

Rozwija myślenie i kreatywność, intryguje, uczy wielu rzeczy.

Książkę tę kupiłam niedawno dla siedmioletniego synka mojej przyjaciółki. Przeczytaliśmy ją wspólnie, mając przy tym moc zabawy - przede wszystkim umysłowej, ale nie tylko, gdyż zaproponowane szpiegowskie techniki przetestowaliśmy w praktyce, organizując sobie podchody, śledzenie i przygotowywanie kryjówek. Muszę przyznać, że po takim weekendzie byłam wykończona fizycznie, ale i szczęśliwa, bo dawno tak dobrze się nie bawiłam:).

"Podręcznik szpiega" zawiera nie tylko mnóstwo wskazówek dla małych czytelników, ale także (a może przede wszystkim) obfituje w zagadki wymagające kreatywnego myślenia. Czytelnicy muszą samodzielnie nauczyć się różnych szyfrów, które potem trzeba odczytać, rozwiązując jeszcze dodatkowe zagadki, np. odgadując, który z bohaterów jest szpiegiem.

Całość rozwija samodzielne myślenie, pamięć i technikę dedukcji, więc jest to lektura przyjemna i pożyteczna. Poza tym - kolorowa, zabawna, dowcipna i pouczająca.
Na pewno spodoba się dzieciom, które lubią powieści detektywistyczne.
Polecam nie tylko najmłodszym czytelnikom, bo dorośli również mają szansę świetnie się bawić.

• Literatura brytyjska
  • 00. Zopiniowane!
  • Konrad
  • SPRZEDAM LUB WYMIENIĘ

Dodaj cytat z książki Podręcznik szpiega