W blasku Serafina

838963757X
literatura polska
poezja
Magdalena

"W blasku Serafina" to poetycki tomik franciszkanina, ojca Leona Zdzisława Pokorskiego. O twórczości o. Leona tak napisał Zdzisław Łączkowski, dziennikarz, poeta, powieściopisarz i krytyk literacki: "Dobre, szlachetne to wiersze, dobre, szlachetne i budujące są ich przesłania. A to co buduje zwycięża i nigdy nie ponosi klęski, klęskę ponoszą ci, którzy niszczą. Poezja o. Leona Zdzisława...

"Dobre, szlachetne to wiersze, dobre, szlachetne i budujące są ich przesłania. A to co buduje zwycięża i nigdy nie ponosi klęski, klęskę ponoszą ci, którzy niszczą. Poezja o. Leona Zdzisława Pokorskiego już teraz odnosi triumf, pokonując tych, co walczą z pięknem, odwiecznymi wartościami, co są poza człowiekiem a tym samym poza Jedyną Miłością, poza Stwórcą Wszechrzeczy i poza Nieskończonością. To poezja miłości, pokory i norwidowskiego piękna."

źródło opisu: Wyd. Antyk Marek Derewiecki, 2005

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/