Słomkowy kapelusz i inne bajki

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

„Słomkowy kapelusz i inne bajki” zawierają kilka historii, które mają nauczyć odwagi, zrozumienia dla drugiego człowieka, uczynności i dobrego serca. Są kwintesencją walki o lepsze jutro, oceniają, tworząc typy pozytywnych i negatywnych bohaterów. Jak najwierniej odzwierciedlają ludzkie cechy, a sytuacje w nich zamieszczone, chociaż niezwykłe, tworzą obraz rzeczywistych problemów. Książka ma za zadanie zaciekawić i uczyć dzieci rozumieć świat.
Szczegóły

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/slomkowy_kapelusz_i_inne_bajki,druk

Zapatrzona_W_Książki | 2013-07-24
Przeczytana: 06 maja 2013

Bajkowo

„(…) młody król zrozumiał, że nie potrzebuje już zielonych bucików, że były one jedynie etapem w jego życiu, gdyż najcenniejsze co ma, to umiejętności, odwaga i szczere, dobre serce.”*

Bajki towarzyszą nam od dziecka, to dzięki nim po części uczyliśmy się świata. To w nich były i są zawarte ludzkie zachowania i emocje, to w nich jest pokazane dobro i zło oraz jak je odróżniać. Ale bajki to przede wszystkim radość z poznawania zapierających dech w piersiach przygód i stanie się księżniczką, Kopciuszkiem, rycerzem czy też piratem. Możliwości jest zawsze bezliku.

Książeczka ta to zbiór pięciu bajek zatytułowanych: „ Słomkowy kapelusz”,
„Niezapominajka”, „O dzielnym palaczu i jego synu”, „ Zielone buciki”, „ Złota obrączka”. Każde z opowiadań to odrębne historie, które mają uczyć zrozumienia dla drugiego człowieka, uczynności, empatii, mądrych wyborów. Każde też zawiera szereg ludzkich zachowań w różnych sytuacjach. Jednak nie mniej ważne jest to, że są to bajki, które...

MałaPisareczka | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Jak ja lubię bajki, to głowa mała! Ale zaraz - kto nie lubi? Każdy z nas wychował się zapewne na klasykach takich jak: Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek, czy na wszystkim znanym bajkom Disneya.Od małego słuchaliśmy o zapierających dech w piersiach, magicznych przygodach naszych ulubionych bohaterów. Mimo że czas pędzi niemiłosiernie i każdy z nas musi pożegnać się z bajkowym życiem dziecka, miło jest czasem powrócić do tych historii. Historii, które nie tylko bawią, ale również uczą i wychowują.

Dziś przyjrzałam się nowym bajom...

Martwy Kruk | 2013-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

'Słomkowy kapelusz i inne bajki' to zbiór różnorodnych bajeczek, które mają za zdanie nauczyć odwagi, zrozumienia dla drugiego człowieka, uczynności i dobrego serca. Odzwierciedlają ludzkie cechy, a sytuacje w niej zamieszczone ponoszą wodze fantazji, a także tworzą obraz problemów z jakimi zmaga się nie jeden człowiek. Książka ma za zadanie uczyć dzieci rozumieć świat przedstawiając go ciekawie dla oczów najmłodszych.

Odkąd urodził się mój młodszy brat mam dobry pretekst do powrotu do dzieciństwa poprzez czytanie bajek. Wracam wtedy do chwil słodkiej niewiedzy, a także miło spędzam czas z braciszkiem. Razem z nim czytałam już wiele różnych bajek, ale bajki w tym zbiorze są oryginalne. Nigdy nie spotkałam historii opartych na podobnym schemacie.

Mamy przyjemność przeczytać pięć wspaniałych, krótkich i ciekawych bajeczek, które niejednokrotnie trzymają w niepewności.

Postacie noszą przepiękne imiona takie jak. Adrianna, Alicja, Amelia, a nazwy różnych miejsc są bajeczne.

...

Kiti | 2013-04-09

Elżbieta Guźniczak stworzyła zbiór przepięknych opowiadań, których magia nikogo nie dziwi.

Bohaterkami ,,Słomkowego kapelusza” były dwie siostry , jedna była bardzo pomocna, druga – niestety nie. Dlatego też, gdy w ich domu pojawił się nieznajomy mężczyzna pierwsza z nich chętnie udzieliła mu pomocy za co nagrodził ją słomkowym kapeluszem, który miał jej przynieść szczęście. Druga z sióstr otrzymała też prezent – wtedy, gdy zrobiłaby dobry uczynek miała otrzymywać jedną złotą monetę. Czy jednak tak łatwo można się zmienić?

,,O dzielnym palaczu i jego synu” to kolejna wspaniała opowieść o męstwie i sile prawdy. Król postanowił wydać swoją córkę za mąż za okrutnego męża. Nie interesowało go dobro dziecka tylko to, aby jego posiadłości się powiększyły. Udał się na polowanie, aby tam, w drodze konkursu, mężczyzna wygrał, choć wszystko i tak już było z góry wiadome. Palacz także brał udział w polowaniu, podobnie, jak cała służba. Gdy pojawił się niedźwiedź nie zląkł się go. Czy...

Beti | 2017-09-01
Dorota_1988 | 2013-07-28