Wywiad polski w III Rzeszy. Sukcesy i porażki

Wydawnictwo: Bellona
9788311120242
historia
Marcin

Publikacja przedstawia osiągnięcia wywiadu II Rzeczypospolitej w walce o rozpoznanie potencjału militarnego Niemiec hitlerowskich. Zdobyte informacje stanowiły cenny zasób wiedzy o skali i materialnym zapleczu forsownych przygotowań do wojny, a w okresie bezpośrednio poprzedzającym hitlerowską agresję na ich podstawie, w drodze wnikliwych studiów, zdołano na ogół prawidłowo określić główne...

ich podstawie, w drodze wnikliwych studiów, zdołano na ogół prawidłowo określić główne kierunki uderzenia nieprzyjaciela i siły do tego przeznaczone. Najpełniejsza tego typu publikacja na rynku polskim, nie stroniąca od zagadek, wątków sensacyjnych i anegdot.

źródło opisu: Bellona, 2011

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=cat&cid=301&bid=5395&page=5

tomaszo | 2016-05-03
Allen | 2014-12-22