Tańczący z duchami

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Bożena

Najnowsza książka autorstwa Bohdana Drozdowskiego - poety, prozaika, dramatopisarza i tłumacza literatury, autora dziesiątków powieści, opowiadań, sztuk teatralnych , tomików poezji, reportaży, słuchowisk, przekładów i tłumaczeń - jest próbą podsumowania własnego życia literackiego wpisanego w rzeczywistość powojennej Polski aż po dzień dzisiejszy. Autor, który publikował również pod...

Autor, który publikował również pod pseudonimami, ukazuje swoją drogę życiową i twórczą w realiach, w których przyszło mu żyć i tworzyć. Ukazuje drogę własną, swojej rodziny oraz perypetie życiowe i twórcze z tym związane. Czasami gani, innym razem wątpi, ukazuje kulisy i fakty dotyczące bardzo wielu zdarzeń, w których brał osobiście udział, był świadkiem a czasem ofiarą. Książka biograficzna ale ukazuje bardzo wiele wątków do dzisiaj nieznanych lub "przemilczanych", to co autora bolało i pewnie boli do dzisiaj. Są bardzo ciekawe cytaty, fragmenty listów, fotografie i dowody ówczesnych sytuacji i przekłamań.
W książce pojawiają się bardzo ciekawe wątki i fragmenty dotyczące autora i m.in. Władysław Broniewskiego, Juliana Przybosia, Ryszarda Kapuścińskiego, Tadeusza Nowaka, Zbigniewa Safiana, Jerzego Urbana, Jerzego Koeniga, Adama Michnika i wielu, wielu innych postaci życia literackiego politycznego, indeks nazwisk to aż 23 strony książki.

źródło opisu: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=551

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl