Monster Collection; the Girl who can deal with Magic Monsters, vol 1

Tłumaczenie: Alexis Kirsh
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Monster Collection". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CMX
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Monster Collection Majyuutsukai no Shoujyo
1401206506
monster collection, manga, fantasy
komiksy
angielski
electric_cat

Kasche Arbadel is the most gifted, yet reckless summoner in her school. When an Artifact of Immense Power is stolen, it's trial-by-fire when Kasche is sent in pursuit!

źródło opisu: CMX Manga,

źródło okładki: fotografia autorska

Słońce oświetla Święte Miasto Sazan, a statua Świętego Ricola, jednego z bohaterskich przyzywaczy, dumnie rzuca cień na chodnik. Nikt z mieszkańców nie jest jeszcze świadomy do jak tragicznego zdarzenia doszło poprzedniej nocy - skradziono bezcenny artefakt, figurkę Strażnika Wiedzy, który według legend ma być kluczem do Encyklopedii Varum. Czy owa księga istnieje? Nie wie tego nikt.
Cóż, o włamaniu jednak ktoś się dowiedział - Kasche Arbadel, studentka Departamentu Przywoływań, najbardziej nieodpowiedzialna i roztrzepana przyzywaczka o niebywałym talencie. Dziewczyna gna do swojego mistrza, by zakomunikować mu o włamaniu do skarbca wydziału. Sprawa gardłowa, przyznacie z pewnością, jednak czy aż tak ważna, by przywoływać gryfa, nad którym trudno panować? To nie może się skończyć bezpiecznie i tak też się nie kończy - remont ściany budynku ponownie pochłonie sporą część przekroczonego już budżetu departamentu.
Mistrz, odczuwając na karku presję zamknięcia wydziału i ogromne...

Edyta | 2017-02-27