Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-523-7
sen, świadomy sen, poradnik, ezoteryka
kiszony_migdał

Śpimy jedną trzecią część życia. Zatem, stulatek może przespać nawet ponad 30 lat! Kiedy śnimy świadomie i planujemy swoje sny, możemy wieść życie dłuższe i lepszej jakości. Jak to zrobić? Trzeba zacząć od ich zapamiętywania i zapisywania w specjalnym dzienniku. Prowadzenie takich zapisków to krok pierwszy, kolejne to kontrolowanie i programowanie snu o upragnionej tematyce. Autor przekonuje...

Kiedy śnimy świadomie i planujemy swoje sny, możemy wieść życie dłuższe i lepszej jakości. Jak to zrobić? Trzeba zacząć od ich zapamiętywania i zapisywania w specjalnym dzienniku. Prowadzenie takich zapisków to krok pierwszy, kolejne to kontrolowanie i programowanie snu o upragnionej tematyce. Autor przekonuje nas, że to niezmiernie łatwe – nawet dla opornego ucznia. Jego zdaniem, świadomy sen ma w sobie coś z nauki jazdy na rowerze. Jeżeli raz nauczysz się tego, to już zawsze będziesz pamiętał jak to robić i będziesz mógł wracać do tego za każdym razem, gdy tylko zechcesz.

Zalet świadomych snów jest wiele: możesz rozwiązać dręczące Cię problemy, wyzwolić się z chorób, możesz ćwiczyć przemówienia, pokonać swój strach do jakiejkolwiek rzeczy a także przełamać swoje fobie. Jeżeli np. jesteś sportowcem, to w czasie świadomych snów możesz odbywać treningi. To wpływa na Ciebie w realnym świecie, przez co osiągasz lepsze rezultaty.
Nie trać nocy, wyśnij swoje marzenia!

źródło opisu: http://www.studioastro.pl/

źródło okładki: http://www.studioastro.pl/

Ponury | 2019-09-02
Przeczytana: 2019 rok

Ciekawe podejście do tematu świadomego snu, aczkolwiek coś brakuje w tej książce.

andzia123321 | 2019-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2019

Ja, jako osoba mająca problemy ze snem, spróbowałam praktykować wskazówki zawarte w książce. Zawsze, tak jak zalecał autor, czytałam tą książkę tuż przed położeniem się spać. Mimo wielu prób i wielu powtarzanych rozdziałów, nie udało się. Prawdopodobnie nie jestem podatna na żadne z podanych kół ratunkowych :)
Mimo to dla osób, które interesują się podobną tematyką, jest to książka trafiona w sedno, ponieważ zawiera wiele ciekawych informacji.

Leszy | 2016-06-17

Bardzo dobra,pomocna książka.

ravenous | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Niezły podręcznik. Mnóstwo konkretnych porad i informacji. Trochę rażą błędy stylistyczne, ale całość oceniam na 9 gwiazdek.

Rosemarie | 2013-03-05
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 09 marca 2013

Podobno każdy z nas miał chociaż raz w swoim życiu styczność ze świadomym snem. Jedni z nas idealnie o tym wiedzieli, a wręcz do tego dążyli, inni nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, że go przeżyli i później zapomnieli. Małymi krokami jednak możemy nauczyć się tej niesamowitej i magicznej umiejętności, dzięki której wszystko, co niemożliwe może okazać się łatwe do osiągnięcia!

"W snach mają początek nasze możliwości." William Shakespeare

Odkąd pamiętam temat świadomego snu interesował i fascynował mnie od zawsze. Brakowało mi jednak poradnika typu "krok po kroku", dzięki któremu mogłabym się rozwinąć w tej kwestii. Karol Leopold Cetlin w swojej książce "Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" opisał jasno i przejrzyście metody osiągnięcia świadomego snu, w sposób, który wejdzie do głowy nawet najbardziej opornemu uczniowi. Jego język jest prosty, nieskomplikowany, dzięki czemu daje to wrażenie "sunięcia" przez książkę. Autor zrozumiale opisuje...

Wieruch | 2012-11-18

Szukałem książki o świadomych snach i trafiłem na tę. Bardzo przestępna i zrozumiale napisana. Autor trochę przesadza z powtarzaniem fraz i emocjonalnym namawianiem do świadomego snu. Momentami miałem wrażenie jakby pracował w jakiejś sekcie. Nie mniej jednak po książce zostaje miłe wrażenie i ochota na pracowanie nad swoimi snami. Dla tych którzy chcą zapoznać się trochę z tą tematyką, jak najbardziej polecam.

Mirosława | 2012-10-29

Każdy z nas śni co noc, wielokrotnie przebywamy w innym wymiarze rzeczywistości, jednak często nie pamiętamy swoich snów, nie rozumiemy ich, ignorujemy przekazy w nich zawarte, stwierdzamy, że nic nam się nie śniło. Tymczasem możemy tę część życia wykorzystać, by rozwiązać nękające nas problemy finansowe, poprawić zdrowie, przyswoić materiał na egzaminy, uwolnić się od nałogów i nocnych koszmarów. Możliwości jest wiele. Przesypiamy 1/3 część swojego życia i dobrze byłoby wykorzystać to kreatywnie. Jak to zrobić, od czego zacząć dowiesz się z książki Karola Leopolda Cetlina „Świadomy sen”. Autor umiejętnie i stopniowo wprowadza czytelnika w świat marzeń sennych, zapoznaje nas z technikami pracy ze snami, uczy jak je zapamiętać i wreszcie w jaki sposób śnić świadomie. Książka napisana w przystępny i jasny sposób bez naukowych, długich wywodów sprawia, że czyta się ją łatwo, z zaciekawieniem, bez potrzeby przedzierania się przez trudną terminologię.

Sen jest moją ulubioną czynnością zaraz po czytaniu książek. Mogę zasnąć wszędzie, w każdych warunkach. Nie straszne jest mi światło czy muzyka. Jednak największą wadą jest fakt, że tych snów po prostu nie pamiętam. Jeżeli jakiś fragment snu czy chociażby jeden element zapadnie w mojej pamięci, szybko zaglądam do dostępnych mi źródeł, aby sprawdzić jego znaczenie. Zawsze chciałam posiadać umiejętność kształtowania swoich snów, chciałam świadomie przeżywać go i móc go pamiętać przez kolejne tygodnie; więc kiedy zobaczyłam w ofercie wydawnictwa Studio Astropsychologii pozycję Karola Leopolda Cetlina pt. "Świadomy sen czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać.

Karol Leopold Cetlin jest osobą, która swój charakter ukształtowała dzięki innym ludziom. Jest niewiele osób w jego życiu, którzy naprawdę wnieśli coś do jego świata i uczynili go człowiekiem takim, jakim jest. A jaki jest? Od wielu lat interesuje się światem, zadaje sobie pytania,...

Wiktoria | 2012-10-04

Udowodniono, że przeciętny człowiek (który dożywa 75 lat) w ciągu swojego życia przesypia nieco ponad 24 lata. Po co tracić tyle czasu na koszmary i sny, nad którymi nie mamy kontroli?

Czy nie lepiej trochę potrenować i osiągać świadome sny?

Wyobraźcie sobie - pozbywacie się koszmarów, i śnicie dosłownie o tym, na co macie ochotę! Budziłeś się z krzykiem w nocy? Zacznij to kontrolować i zapomnij o tym nieprzyjemnym doświadczeniu!

Świadomy sen to świetny sposób na rozrywkę po ciężkim dniu. Jak tego dokonać? Po prostu wybierz metodę i zacznij ćwiczyć. Ważnym elementem treningu jest zapisywanie swoich snów, nawet tych bardzo wstydliwych. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że efekty nie przyjdą od razu - ale wystarczy tylko i wyłącznie chcieć.

„Małe czyny, które robisz są lepsze niż wielkie, które planujesz.”
~George Catlett Marshall

Świadomymi snami interesowałam się dawno temu, gdy jeszcze uważałam, że można to osiągnąć łatwo i szybko. Ale tu Was zasmucę - tak się nie da. Na...

Wioleta Sadowska | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

„Wiem jedno, na pewno masz sny. Mam je ja, Ty, a także Twój pies”

Po przeczytaniu pierwszej recenzji tej książki wiedziałam, że muszę ją mieć. Odkąd pamiętam sny stanowiły dla mnie swoistą zagadkę, a ich interpretacja za każdym razem była owiana nutką tajemnicy. Tematyka świadomego snu do tej pory była mi całkowicie obca. Jest to moja pierwsza książka traktująca o tym zagadnieniu, którą zgłębiam.

Autor poradnika Karol Leopold Cetlin to jak sam siebie określa „badacz i nauczyciel”. Od wielu lat interesuje się tematyką parapsychologii: m. in. podróżami astralnymi, prawem przyciągania czy medytacją. Prowadzi własną działalność gospodarczą, bardziej przyziemną niż podróże astralne. Jak sam twierdzi to: „trochę dziwne połączenie”. W internecie możecie znaleźć jego autorską stronę internetową poświęconą dziedzinie świadomego snu i nie tylko - Druga strona. Na końcu książki również znajdziecie obszerną wzmiankę o autorze.

Książka „Świadomy sen…” jak wcześniej wspomniałam jest...