Vis-a-vis Twojego okna

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

Pewnie każdy z nas zadawał sobie kiedyś pytanie, czy mijany właśnie człowiek mógłby okazać się kimś bliskim, stanowić oparcie w najtrudniejszych chwilach? Takie pytania zadaje sobie bohaterka książki, „Vis-à-vis twojego okna”, Magda, kiedy wydaje jej się, że wszyscy ją opuścili i znikąd nie może spodziewać się pomocy. Kiedy sądzi, że człowiek, którego bardzo kocha, odsunął się od niej i wrócił do dawnej miłości.
Magda, która wydaje się słabą osobą, w obliczu zagrożenia, niespodziewanie znajduje w sobie siłę do pokonania wszelkich przeciwności losu. Tyle, że musi za to zapłacić najwyższą cenę – miłość ukochanego. Czy się zawaha? Co dla niej jest ważniejsze? Co wybierze?
Nie jest łatwo dokonywać wyboru pod presją uczucia, szantażu, gróźb, zaklęć i własnego systemu wartości. Ale tego wyboru trzeba będzie dokonać.
Autor książki „Vis-à-vis twojego okna” Dariusz Grabowski stawia swoich bohaterów w niecodziennych i trudnych sytuacjach. Daje im do zagrania role, na które nie są przygotowani, których nigdy nie grali: Magda podejmuje się roli opiekunki chorej psychicznie przyjaciółki, a potem musi zastąpić matkę jej dziecku. Adam, wielka miłość Magdy, podejmuje się roli detektywa, ale sądząc, że stał się niepotrzebny, usuwa się w cień. Zdolny bankowiec staje się bezdomnym lumpem i pijaczkiem. Podstępny i groźny oszust, dla osiągnięcia celu gra rolę układnego, rzetelnego biznesmena.
I trzeba było kolejnych dramatycznych zwrotów akcji, żeby zmusić dwoje bohaterów do szczerej rozmowy, która pozwoli im stwierdzić, że szczęście można spotkać nawet vis-à-vis swojego okna, wcześniej nie podejrzewając, że jest tak blisko.

Dariusz Grabowski, prawnik, dziennikarz, pisarz, scenarzysta. Zjechał pół świata, drugie pół przed nim. Człowiek wielu zainteresowań, ciekawy świata i ludzi. Pasję pisania odkrył w sobie kilkanaście lat temu. I tak mu zostało. Autor cyklu reportaży z podróży po Australii pt. „Wielka wyprawa”.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/vis-a-vis-twojego-okna_p145

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/vis-a-vis-twojego-okna_p145

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!