Leczenie żywieniem

Fundacja Źródła Życia
2012-01-01
2012-01-01
ziołolecznictwo akupunktura akupresura homeopatia

Masa powtórzeń oraz tez, które nie mają potwierdzenia w badaniach. Jak picie wody między posiłkami może być niezdrowe?

Świętej pamięci Pani Doktor Kempisty (niestety niedawno zmarła),to na pewno osoba z dużą wiedzą i temperamentem. Natknęłam się na jej wypowiedzi poszukując informacji na temat tego, jak schudnąć bez diety. Pani Doktor urzekła mnie swoim temperamentem i żywiołowością, niestety po spotkaniu z rzetelną wiedzą dietetyczną (mogę z czystym sumieniem polecić dietetyków z www.bez-diety.pl ) jej autorytet troszeczkę zmalał w moich oczach, ponieważ w niektórych miejscach Pani Doktor hmm.. mija się z prawdą. Aczkolwiek książka uważam nadal, że warta jest przeczytania, chociażby ze względu na ujęcie w niej problemu marnej jakości jedzenia, jakie nas otacza w dzisiejszym świecie i produktów żywnościowych, które są coraz bardziej wyjaławiane ze swoich składników odżywczych.

JA, MOJE, JA
Naprawdę miałam dość spore oczekiwania względem tej książki, postanowiłam ją nawet kupić, a nie pożyczyć bądź wypożyczyć. ŻAŁUJĘ. Sama w sobie być może zawiera wartościowe informacje, ale nie jest ich wcale aż tak dużo, wiele "wspaniałych" myśli jest przestarzałych, niezgodnych z tym, czego sama doświadczyłam. Oczywiście wszystko zależy od organizmu, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, ale popijanie mięsa nafaszerowanego owocami kefirem i zagryzanie tego polnymi kwiatami kompletnie do mnie nie przemawia. W dodatku wysokie mniemanie o sobie autorki irytowało mnie niemiłosiernie. Od autorów tego typu książek oczekuję zawsze porządnej dawki wiedzy, ale jednocześnie skromności, pokory i "bycia człowiekiem". Z całym szacunkiem dla autorki (autorek?),ale naprawdę męczyłam się podczas lektury i w życiu już nie kupię książki o żywieniu w ciemno (a powinnam się poważnie zastanowić chociażby ze względu na samą okładkę, która aż prosi się o gruntowną zmianę!). Informacje na temat trawienia, momentach wyciszenia i aktywności poszczególnych narządów były przydatne, tak samo wzmianka o czarnej jagodzie, zawsze warto takie rzeczy poczytać, jednakże, jeżeli o mnie chodzi, całkowicie nie odpowiada mi sposób podania tychże informacji. Wszechobecne sformułowania: "ja", "moje", "dzięki mnie", "SZANOWNI PAŃSTWO" (to irytowało mnie szczególnie)efektywnie odstraszają czytelnika. Ponadto brak jakichkolwiek tabeli czy zestawień, ŻEBY KSIĄŻKA BYŁA TAŃSZA? Wybaczcie, ale to również do mnie nie przemawia.
Ogólnie jestem rozczarowana, żałuję, że wydałam na tę książkę ok. 20 zł, jedyne co, to będzie ona "ozdobą" mojej półki na książki, bo nikomu jej też nie sprezentuję.
Opinia być może za bardzo nacechowana negatywnie, ale naprawdę ogarnia mnie rozczarowanie i frustracja. Nie jestem jednak ekspertką ani w dziedzinie żywienia, ani wydawania książek, ale jako aktywna czytelniczka oczekuję rzeczy DOBRYCH i na tym zakończę swoją wypowiedź. ;)

JA, MOJE, JA

Oceniam nowe wydanie książki z 2016 r., dostępne na stronie leczenieżywieniem.pl. Uważam, że książka jest fenomenalna. Odnosi się do odżywiania w sposób kompleksowy, poruszając zarówno takie tematy jak zdrowa dieta (rozumiana jako zdrowe żywienie),jak i zdrowe nawyki żywieniowe, pory posiłków i dobowy rytm życia człowieka, znaczenie zdrowego odżywiania dla całego ludzkiego organizmu, w tym także ogólny dobrostran i samopoczucie. Pani doktor Kempisty porusza te tematy 'w sposób nieprzekombinowany', odnosząc się do naszych regionalnych tradycji żywieniowych i sezonowo dostępnych produktów. Widać, iż książka łączy w sobie doświadczenie wieloletniego lekarza: pediatry, lekarza ogólnego. Wiecznie pędząc w dzisiejszym świecie zapominamy o tym, jak ważne jest zdrowe żywienie, tradycja przygotowywania posiłków w domu, dobierania różnorodnych produktów, samodzielnej obróbki, żywność ekologiczna, nieprzenawożona. Wiedza, choć bardzo podstawowa, z pokoleń na pokolenia zanika i wydaje nam się, że wystarczy kupić cos gotowego ze sklepu i jechać dalej. Otóż, moim zdaniem, niestety nie wystarczy i nie da się wszystkiego nadrobić lekami i suplementami. W tej małej książce można dowiedzieć się bardzo dużo i kompleksowo na temat zdrowego żywienia. Książka nie ma twardej okładki, nie ma wielu zdjęć, nie jest promowana przez celebrytki, kosztuje 39 zł. Polecam osobom w każdym wieku, mającym rodziny, dzieci. Sama będę do niej niejednokrotnie wracać i czekam na kolejne wydania (re-edycje) innych książek Pani dr. Kempisty. Szerzej zainteresowanym polecam również jej filmy na youtube oraz jogurt L+, który sami przygotowujemy na bazie mleka w domu i spożywamy, zamiast kupować jogurt naturalny w sklepie.

Książka pokazująca jaką wartość ma nasze jedzenie względem funkcjonowania organizmu, czasu spożywania jedzenia i tego, dlaczego ten czas jest ważny. Powrót do natury i zagłębienie się w potrzeby organizmu ze zdrowego punktu widzenia. Przetestowana książka na sobie - w praktyce działa i widać efekty poprawy zdrowia. Polecam.

Z pewnością autorki mają dużą wiedzę w zakresie leczenia jedzeniem, natomiast sposób, w jaki podały te informacje pozostawia wiele do życzenia. Niektóre kwestie powtórzone po dziesięć razy, a w wielu przypadkach brakowało mi głębszego wyjaśnienia czy naukowego wyjaśnienia.
Książka, którą warto przeczytać, jednak trzeba mieć do tego sporo cierpliwości.

Książka, którą warto przeczytać, jednak trzeba mieć do tego sporo cierpliwości.

Merytoryczna zawartość książki - bardzo dobra, stylistyczna forma - pisana chyba na kolanie przez 13-latke. Ja rozumiem, że chodziło o wartość książki i obrazki podniosłyby jej koszt - ale jak na broszurkę bez obrazków i poważnymi błędami ortograficznymi, z tekstem powtarzającym się w koło - ta książka nie jest tyle warta. Wiedza tam zawarta owszem bardzo wartościowa - ale kurcze, jeśli wydajemy książkę do sprzedaży i nie za małe pieniądze to róbmy to z szacunkiem do czytelnika ...

• Zdrowie
  • NA ZDROWIE 2020
  • Dieta i rozwój
  • X Zdrowie

Dodaj cytat z książki Leczenie żywieniem