Odnowa na talerzu

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, medycyna

Kuchnia zdrowia i młodości. Poradnik żywienia naturalnego zawiera 255 przepisów - recept na zdrowie i długie życie. Autorka poleca dietę opartą na białku roślinnym, jako znacznie zdrowszą od tradycyjnej w której dominują produkty pochodzenia zwierzęcego. Bożena Cyran wskazuje jak łączyć potrawy ze zbóż z potrawami z roślin strączkowych, warzyw i nasion, tak by uzyskać źródło pełnowartościowego i lekkostrawnego białka roślinnego, zawierającego niezbędne dla organizmu minerały, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Duża ilość warzyw w diecie utrzymuje właściwą równowagę kwasowo-zasadową. Taki sposób żywienia zmniejsza ryzyko chorób, gwarantuje dobrą kondycję i zapewnia sprawność umysłu do późnych lat życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2008

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

Beata Figurna | 2011-01-11
Na półkach: Przeczytane, Lista życzeń
Przeczytana: 11 stycznia 2011

świetna pozycja, szczególnie dla tych, którzy zaczynają przygodę ze zdrowym odżywianiem. Dużo przepisów, wiedzy na temat mniej znanego jedzenia. Kuchnia roślinna złożona głównie z kaszy,warzyw i zbóż.

Majana | 2013-11-18
Przeczytana: 15 listopada 2013

Wartościowe porady i informacje, jak również dobre przepisy.
Do tej pory skorzystałam z przepisów na zupy, choć robiąc je nieco po swojemu. Zamierzam sprawdzić także i inne receptury.

Agne | 2017-03-19
Merveille | 2016-12-15