Hostages
podróż, rejs, porwanie, piraci, terroryści

Porwani to niezwykle szczera i dramatyczna historia 388 dni spędzonych w niewoli u somalijskich piratów. To opowieść o niezachwianej wierze, wielkiej miłości i determinacji, by przetrwać za wszelką cenę. Kiedy w październiku 2009 Brytyjczycy Paul i Rachel Chandler wyruszyli swym niewielkim jachtem w podróż z Seszeli do Tanzanii, nie spodziewali się, że to będzie najdłuższa i...

Kiedy w październiku 2009 Brytyjczycy Paul i Rachel Chandler wyruszyli swym niewielkim jachtem w podróż z Seszeli do Tanzanii, nie spodziewali się, że to będzie najdłuższa i najniebezpieczniejsza podróż w ich życiu. Kilka dni później na pokład ich łodzi weszli uzbrojeni somalijscy piraci. Wkrótce ich porzucony jacht został znaleziony u wybrzeży Somalii, a somalijscy gangsterzy przekazali mediom, że para jest w ich rękach. Ponad rok później, po zapłaceniu przez ich rodziny i przyjaciół okupu, Brytyjczycy zostali uwolnieni.

źródło opisu: Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/p,porwani,1116.html

kasandra_85 | 2013-06-01
Przeczytana: maj 2013

Jjolka | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Dość topornie szła mi lektura. I nie dlatego, że nudziła ale nużyła. Nużyła brakiem postępu w uwolnieniu. Dlatego nie potrafię sobie wyobrazić jak Chandlerowie dali radę wytrzymać warunki w jakich się znaleźli. Nie jest łatwo doświadczać czyjegoś upokorzenia i cierpienia i zniewolenia. Niewola jest niedopuszczalna bo wolność i własna wola jest podstawowym prawem człowieka.
Nie potrafię wyrazić współczucia dla porywaczy. Choć twierdzą, że robią to przez biedę, dla swoich ludzi, dla kraju itp., to sami wyżej postawieni grubo nabijają swoją kieszeń. I z tego też powodu wątpliwe by mieli zrezygnować z tak intratnego zarobku. Bo chciwość pragnie coraz więcej i więcej...
Smutne jest to, że Wielka Brytania nie zaangażowała się w uwolnienie tych starszych ludzi.

wenecjanka | 2014-10-26
Przeczytana: październik 2014

Dłużyła mi się , choć zainteresowała i skłoniła do dalszych poszukiwań odnośnie głównych bohaterów ,miejsca i wyarzeń

Weronika | 2013-05-05
Przeczytana: 04 maja 2013

Historia przedstawiona w powieści jest bardzo interesująca, sposób napisania książki jest również ciekawy (powieść napisana jest w formie pamiętnika Rachel i Paula). Jednak nie ma w powieści wartkiej akcji i przez to trochę się podczas czytania nudziłam.

Bellini | 2015-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka napisana prostym językiem. Życie Rachel i Paula było bardzo monotonne po porwaniu ; tak też książka miejscami jest nudna, opisująca codziennie czynności więźniów. Pod koniec książki dochodzi do rozwoju akcji, kiedy to Rachel i Paul mają zostać uwolnieni. Trudno wyobrazić sobie bohaterów, książka nie jest zaopatrzona żadnymi fotografiami jak i również brakuje opisów wyglądu pary. Zachęciło mnie to do znalezienia w Internecie fotografii porwanych jak i również filmików nagranych przez piratów.

Nobie | 2017-03-10
dobry_woojek | 2017-02-04