Gordon Ramsay. Na samym szczycie

Wydawnictwo: Vesper
Gordon Ramsay: The Biography
kulinaria master chef
jotka

Gordon Ramsay jest obecnie jednym z najbardziej interesujących szefów kuchni i bez wątpienia należy do pierwszej ligi gastronomii. Jego zadziwiający talent, imponująca osobowość i to, że zawsze pewnie stoi na nogach zaprowadziły go tam, gdzie jest - czyli na szczyty - i zjednały mu tysiące fanów na całym świecie. Jego programy telewizyjne, takie jak "Koszmary kuchenne Ramsaya", czy "The F...

Jego programy telewizyjne, takie jak "Koszmary kuchenne Ramsaya", czy "The F Word" ściągają przed ekrany tysiące widzów, którzy nie mogą się napatrzyć na tego kipiącego energią, elokwentnego czarodzieja garnka i patelni. Co kryje się za postacią tego kucharza w białym fartuchu, jak udało mu się wspiąć na wyżyny?
Multimilioner przed trzydziestką, Ramsay jest dziś równie ambitny, jak w czasach, kiedy był nastolatkiem. W wieku 18 lat był zawodowym piłkarzem w drużynie Glasgow Rangers. Kontuzja kazała mu zejść z boiska i przenieść się do kuchni, gdzie na zawsze zostawił swój ślad. Żongluje czasem i naciąga dobę jak gumę, przenosząc się z jednej do drugiej między swoimi restauracjami, jego dzień pracy to pełne 18 godzin, gdzieś tam jeszcze udaje mu się zmieścić uczestnictwo w programach telewizyjnych, jako oddanemu mężowi i ojcu znaleźć czas dla żony i dzieci, nie mówiąc już o bieganiu w maratonach!
We wszechstronnej biografii czytamy o całym życiu Gordona Ramsaya, począwszy od blokowisk Glasgow i sielskich krajobrazów Stratfordu, aż do najbardziej wykwintnych i najdroższych restauracji świata. Dowiemy się również, jak Gordon uporał się z pomówieniami, które zagroziły rozdarciem jego świata i zniszczeniem imperium kulinarnego, które budował z takim mozołem.
Niekiedy śmieszna, niekiedy wzruszająca, biografia Ramsaya odkrywa sekrety i tragedie, które pomogły zbudować postać, odnoszącą największe sukcesy w swoim pokoleniu.

źródło opisu: http://www.vesper.pl/index.php?page=shop.product_d...(?)

źródło okładki: http://kultura.onet.pl/literatura/nowe-ksiazki/gor...»

Tofcia | 2017-10-26
Przeczytana: 25 października 2017

Bardzo interesująca książka, oczywiście dla wszystkich fanów niepokornego Gordona :). Jest na tyle ciekawie napisana, że przedstawia zarówno dobre strony Gordona, jak i Jego słabostki i wpadki. Gorąco polecam, czyta się szybko i przyjemnie.

AlexDelaware | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Książka dobra, choć czasami męcząca i nudna. Jeden z największych mistrzów kuchni, przedstawiony zarówno przez pryzmat swoich dokonań zawodowych, jak i relacji rodzinnych. Trudne dorastanie w Glasgow, problemy z ojcem i bratem, a po odniesieniu pierwszych sukcesów spadająca krytyka świata kulinarnego i dziennikarskiego. Bo Gordon Ramsay to postać nietuzinkowa i zawsze mówi, to co myśli. Nawet jeśli jest to niedyplomatyczne, nieparlamentarne czy wulgarne. Bo taki jest Gordon Ramsay. Jest sobą. I wie do czego dąży. Co chce osiągnąć. A ciągła walka i współzawodnictwo tylko dodają mu sił. To jego żywioł. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Przeczytać warto.

grzegoooorz | 2012-12-07
Przeczytana: listopad 2012

Gorąco polecam miłośnikom kuchni i zawodowym kucharzom. Ukazuje wiele nieznanych faktów oraz bliższych informacji o Gordonie. Dodatkowo polecam obejrzec serię 6 odcinków "Boiling Point" na Youtube, jako uwieńczenie tej książki