Misterium run

Wydawnictwo: Ars Scripti

Runy to znaki sakralne ofiarowane ludziom jako drogowskazy do mądrego kierowania życiem. Ich magiczny język jest dialogiem świata niewidzialnego ze światem ludzkich problemów, pragnień, namiętności, zaś ich energia potrafi wpłynąć na nasz los, zdrowie i rozwój. Ta książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy o znaczeniu run, tworzeniu skryptów, zaklęć i talizmanów runicznych. To także niezwykła opowieść o wędrówce starożytnego plemienia skandynawskiego, w trakcie której krok po kroku, zdarzenie po zdarzeniu śledzimy jak runy wcielają się w codzienne życie. Poprzez jasne odniesienie do konkretnych zdarzeń widzimy, jak spełnia się przepowiednia runy. Proste! Ale jakże fascynujące.

Agata Libera | 2012-05-11

W skrócie:
Kupiłam tę książkę, gdy nie byłam jeszcze zaznajomiona z runami. Popełniłam wielki błąd. "Misterium run" nie polecam nikomu. Wiele głupot, które widać gołym okiem.

"Misterium run" - książka nic nie wnosząca, a tylko mieszająca w głowie. Pełna bzdur.

Jak przeczytałam to zdanie krew się we mnie zagotowała:
"Podczas kreślenia każdego znaku przyjęło się wypowiadać imię jednego z bóstw germańsko-skandynawskiego panteonu:
- W imię Odyna - i Frei - i Baldura - i Fryggi.
Lub imię chrześcijańskiego patrona, jak wolisz Czytelniku schrystianizowany rytuał, na przykład:
- W imię Ojca - i Syna - i Ducha Świętego - i Świętej Bogurodzicy.
Jeśli praktykujesz magię naturalną możesz przywołać duchy (dewy) opiekuńcze poszczególnych żywiołów:
- W imię Elfów - i Ondyn - i Sylfid - i Driad."
Co proszę? Dla mnie to jest nieporozumienie. Niezależnie od tego czy wierzymy w bogów skandynawskich czy nie powinniśmy mieć do nic szacunek. Tak samo do run. Poza tym wspomnieni bogowie są nieodłączni...

Arnikka | 2016-09-17
Przeczytana: 10 października 2014

Dobra książka dla początkujących, jasno i przejrzyście napisana. Moją jedyną uwagą jest to, że przypowiastki na początku są raczej mało twórcze i ciekawe. Interpretacje i znaczenie run są za to bardzo dobre i trafne. Polecam i sama bardzo często stosuję, jedyne czego mi brakuje to dobre historyczno-metafizyczne opracowanie run zamiast tych dennych historyjek.

marlen862 | 2013-12-22

Książka jest miła w odbiorze. Przy każdej runie jest opisana historyjka, która oddaje znaczenie runy. Polecam każdemu kto jest na początku drogi z runami.

Alija | 2014-04-16
Sanguits | 2013-05-01