Mój mały przyjaciel

Wydawnictwo: Novae Res
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura dziecięca, bajki
toska1982

Mroźnej zimy przychodzi na świat chłopiec o najpiękniejszych oczach, jakie widział świat. Jego mama umiera podczas porodu, a on trafia do sierocińca w Niemarzeniowie jako siódma grudniowa sierota. Dorastając w sierocińcu, chłopiec marzy o swoim najbliższym przyjacielu z odległego zakątka świata. Jest już trochę starszy, chodzi do szkoły, wspaniale się uczy, ale wciąż brakuje mu najbliższej...

Dorastając w sierocińcu, chłopiec marzy o swoim najbliższym przyjacielu z odległego zakątka świata. Jest już trochę starszy, chodzi do szkoły, wspaniale się uczy, ale wciąż brakuje mu najbliższej osoby. Pisze rymowane listy, chowa je do butelek i wysyła do swojego upragnionego przyjaciela przez rzekę Nadzieję. Każdego dnia czeka na odpowiedź i liczy na to, że wszystkie dzieci mają gdzieś na świecie powierników swoich marzeń i myśli.

Pewnego dnia otrzymuje list zwrotny – rymowaną informację o tym, że jego przyjaciel się znalazł i odwiedzi go podczas wakacji. Kiedy dochodzi do spotkania, chłopiec nie ma wątpliwości, że to właśnie Duży z Nikąd jest osobą, na którą zawsze czekał.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2013

źródło okładki: www.zaczytani.pl

toska1982 | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Uwielbiam z moimi dziewczynkami czytać bajki, a moje dziewczynki uwielbiają gdy przynoszę im nowe książeczki. Dla mnie takie wspólne czytanie to wspaniale spędzony czas i patrząc na uśmiechnięte dziecięce buzie, to dla nich też.

Wyobraźcie sobie Niemarzeniowo, to właśnie tam pewnego grudniowego dnia, na świat przyszedł mały chłopiec. I choć lekarz i pielęgniarka nie poznali się na urodzie chłopca, to był on swój sposób uroczy. Jednak już pierwszy dzień jego życia, przyniósł mu rozczarowanie. Jego mama umiera, a on trafia do bidula.

Tak, niestety to tam lądują dzieci, takie jak on. Trafia do sierocińca, który znajduje się na rogu ulic Grząski i Grunt, i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to jedyny budynek na tej ulicy, a droga jest tam tak wąska, że aż strach tamtędy przechodzić. G7 to jego pierwsze imię, jednak z czasem zdobywa przydomek Malizna, i choć bardzo szybko staje się samodzielny podpatrując innych, to bardzo mu się marzy przyjaciel, taki prawdziwy z...

Kiti | 2013-03-29

Anna Żagiel to autorka książeczki dla dzieci o prawdziwym przyjacielu malucha.

W nocy 27 grudnia w Niemarzeniowie urodził się pewien chłopiec, którego matka zmarła przy porodzie. Nie miał nikogo bliskiego, nie nadano mu także imienia. Trafił do domu dziecka, gdzie nazwano go G7, gdyż trafił tam, jako 7 maluch. Od najmłodszych lat uwielbiał rymować, czuł się jednak samotny. Podpatrywał starsze dzieci, był bardzo samodzielny. Pewnego dnia postanowił napisać list i wysłać go w butelce, miał nadzieję, że w ten sposób uda mu się poznać nowego przyjaciela. Postąpił tak 3 razy i czekał na odpowiedź. Czy miała ona jednak kiedyś nadejść?

Akcja powieści dzieje się w Niemarzeniowie w czasach wymyślonych przez autorkę.

Malizna, bo tak nazywał się główny bohater, gdy już nadano mu imię, czuł się strasznie samotny. Nie miał żadnych przyjaciół, choć tak bardzo pragnął ich posiadać. Czy jego marzenie miało się wkrótce spełnić?

Prawdziwy przyjaciel to skarb w naszych czasach. Nawet najmłodsze...

Na półkach