Razem ze słonkiem. Wiosna

Cykl: Razem ze słonkiem (tom 2)
Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320326419
espeja

Pięknie ilustrowana książka wprowadzająca dzieci w świat przyrody poprzez wierszyki, opowiadanka, zabawy... "Razem ze słonkiem" wprowadza czytelnika w rytm tego, co się dzieje w przyrodzie. Całość składa się z sześciu książek odpowiadających sześciu okresom fenologicznym w przyrodzie: Przedwiośnie Wiosna Lato Złota jesień Szaruga jesienna Zima Układ ten przyjęty został celowo, ze względów...

Przedwiośnie
Wiosna
Lato
Złota jesień
Szaruga jesienna
Zima
Układ ten przyjęty został celowo, ze względów dydaktycznych. Chodzi bowiem o to, aby dziecko z nadejściem nowej pory roku otrzymało świeży materiał poznawczy dotyczący zjawisk, jakie aktualnie zachodzą w przyrodzie i są w danej chwili do zaobserwowania.

Aleksandra | 2016-01-14
Przeczytana: 1998 rok

Książka Marii Kownackiej, przypominająca " Głos przyrody". Niezwykła pozycja dla młodych miłośników przyrody.

Medellin | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Mam sentyment do serii "Razem ze słonkiem" jeszcze z czasów szkoły podstawowej. Wprawdzie skrzynia skarbów już nie oczarowuje tak mocno jak kiedyś, ale pamiętam moje próby zbierania różnych przydatnych rzeczy jak nasiona czy ptasie pióra. Dzisiaj uczę biologii i geografii i myślę, że seria książek Marii Kownackiej w pewnym stopniu ukształtowała moją przyrodniczą wrażliwość.

Magda Matusiak | 2016-07-06
reptar | 2016-02-14