Sztuki kameralne

Tłumaczenie: Zygmunt Łanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Kammarspelen
asnna

Niniejszy tom zawiera sztuki znane i chętnie wystawiane na naszych scenach, a także dwa dramaty ("Pogorzelisko", "Krystyna") dotąd nie publikowane w języku polskim. "Sztuki kameralne" (1907), uznane za najbardziej oryginalne dzieła pisarza, napisane zostały dla założonego przez Strindberga w Sztokholmie Teatru Intymnego (Intima Teatern), który miał być sceną eksperymentalną dla nowych...

"Sztuki kameralne" (1907), uznane za najbardziej oryginalne dzieła pisarza, napisane zostały dla założonego przez Strindberga w Sztokholmie Teatru Intymnego (Intima Teatern), który miał być sceną eksperymentalną dla nowych koncepcji teatralnych twórcy. Sztuki te w pewnym sensie nawiązują do stylu naturalistycznego lat 90-tych XIX wieku, budowane są jednak w oparciu o logikę marzeń sennych i wizji.

źródło opisu: strona przedtytułowa

źródło okładki: zdjęcie własne