Dupkologia stosowana. Praktykuj asertywność na co dzień i od święta

Wydawnictwo: Helion
A**holeology The Cheat Sheet. Put science into practice in everyday situations
McFly

Genialna, bezczelna, kontrowersyjna, a jednak diabelnie skuteczna Dupkologia, czyli nauka rozpychania się łokciami zajmuje już należne jej miejsce w kanonie literatury dla profesjonalnych dupków. Dzięki niej dowiedziałeś się, jak wygląda zachowanie typowe dla dupka (zatem umiesz być skuteczny w działaniu) i poznałeś podstawowe sfery życia, w których bycie dupkiem przynosi prawdziwe korzyści (czyli wiesz, jak prezentować się atrakcyjnie i przekonująco). Czy można powiedzieć coś więcej na temat sztuki bycia dupkiem? Nie tylko można, ale nawet trzeba! Teraz przyszedł czas na konkrety. W nowej książce znajdziesz pomysły i praktyczne strategie, dzięki którym staniesz się lepszym (a może i większym) dupkiem, niż mógłbyś przypuszczać!

Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnie zielony w tej dziedzinie, czy uchodzisz za zaprawionego w bojach weterana, książka ta jest skarbnicą sztuczek, za pomocą których nauczysz się grać w te klocki jeszcze lepiej. Wyposaży Cię w oręż, którym będziesz mógł zdzielić po głowie swoich przeciwników, dając im do zrozumienia, kto tutaj rozdaje karty, a kto tylko rozdziela karteczki. Cały ten arsenał został przetestowany w terenie na żywych organizmach i otrzymał zasłużony certyfikat najwyższej jakości. Sprawdzi się niezawodnie, ilekroć zechcesz wyjść na stuprocentowego dupka, choćby w najtrudniejszej sytuacji.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://empik.com/

Zzyciaksiazek | 2015-07-29
Przeczytana: styczeń 2012

Na wstępie napiszę, że nie biorę tej książki na poważnie. Wiem, że – podobnie, jak niegrzeczne dziewczynki – „dupek” ma łatwiej. Dlaczego? Bo, cytując autora, ma zawsze rację (nawet, jeżeli pije Domestos Cytrynowy i twierdzi, że ma on witaminę C), troszczy się tylko o siebie, rzadko przeprasza, bierze to, co chce itp. Jednym słowem „dupek” rządzi.

O ile pewne postawy „dupka” są w miarę neutralne (wymigiwanie się od udziału w remoncie mieszkania kolegi lub podjadanie drugiego śniadania kolegom z pracy) o tyle niektóre wymagają wysokiego poziomu „udupkowienia”, znaczy wtajemniczenia (szantaż ojca, np. zdjęcia z zamówioną przez „dupka” tancerką erotyczną; pożyczenie od kogoś samochodu i sprzedanie go bez wiedzy pożyczającego). Wszystko zależy, czy chcesz być „dupkiem” przez „d” czy „D”.

Jednego nie można odmówić autorowi – książka rozbawia. Miejscami do łez. Nie jest to jednak podręcznik pozbawiony granic. Nie chodzi o stworzenie aspołecznego dzikusa plującego na ludzi czy...

AniaM | 2014-09-26
Na półkach: Posiadam

Chociaż napisana przez mężczyzn dla mężczyzn to i tak uważam, że to najlepsza pozycja ze wszystkich typu 'jak zmienić swoje życie na lepsze'!

konrad2010 | 2015-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2015