Skok w bok czyli rzecz o zdradzie

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Seitensprung
Psychologia, seksuologia, sex, emocje, zdrada
Monika Nowacka

Zdradziłeś mnie! Ty podły draniu, ty łajdaku! - gdyby spojrzenie mogło zabijać, trupy niewiernych mężów i żon słałyby się gęsto jak ziemia długa i szeroka. W jednej chwili miłość ustępuje miejsca nienawiści idącej w parze z uczuciem niedowierzania. Jak mogłeś?! Jak mogłaś?! Niemal wszyscy o tym myślą, wielu to robi, chociaż większość właściwie wcale tego nie chce, a prawie nikt nie wie, co będzie dalej... Skok w bok to temat rzeka, który burzy umysły. Jedni są pełni potępienia, inni uważają, że są całkowicie odporni na tę "przypadłość", jednak może się ona przydarzyć każdemu. A kiedy zdrada wyjdzie już na jaw, wówczas rozpoczyna się szalona karuzela uczuć, która może mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla wszystkich stron.

źródło opisu: Wydawnictwo KLUB DLA CIEBIE, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Muminka | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Psychologiczne powody zdrady, męski i kobiecy punkt widzenia na temat przyczyn, przebiegu zdrady, zachowań po zdradzie. Wszystko okraszone garścią historii z życia. Choć temat potraktowany kompleksowo i przedstawia schemat zachowania zdradzanej żony/ męża- i radzi jak uporać się ze zdradą i jak wybaczyć niewiernemu partnerowi, to jeszcze doradza jak postępować gdy jest się kochanką/kochankiem. Nie podobała mi się ostatnia część- wydaje się że autorka sympatyzuje z "tą trzecią", "tym trzecim". Pokazuje jak zatrzymać żonatego kochanka, ale ku przestrodze opisuje też romanse które zakończyły się rozwodem i powtórnym ślubem. Te związki na ogół szybko się rozpadają w myśl zasady, że jak już pierwszą żonę się zdradziło, nie ma się oporów by zdradzać ponownie. Pożyteczna lektura dla żonatych/ mężatek.