bąsnie bajki dla dzieci
Różyczka

Wielka księga baśni, których autorem w polskiej wersji językowej jest Piotr Radecki jest zbiorem pięknych baśni z kanonu literatury światowej. Księga zawiera 14 opowieści, a są wśród nich: Piękna i bestia, Zaczarowany flet, Królewna na ziarnku grochu, Kucharz i Żuraw, Lis i bocian czy Nić Ariadny. Interpretacja treści bajek jest idealna, aby mogły zrozumieć je młodsze dzieci, a przejrzystość tekstu i duży druk pozwolą na samodzielne czytanie dzieciom starszym. W przytoczonych baśniach dzieci znajdą pouczający morał w lekkiej formie, w którym mogą znaleźć odniesienia do swoich przeżyć i dobre, pocieszające zakończenia.
Księga ma duży format i prawdziwie baśniową niebiesko-złotą i

pogrubioną okładkę z okienkiem-obrazkiem. Ilustrowana jest z rozmachem przez Toniego Wolfa. Jasne tła każdej opowieści ułatwiają czytanie, a liczne, kolorowe i zabawne rysunki postaci pomagają śledzić czytaną historię. Solidne karty książki pozwolą na wielokrotne wspólne czytanie z dzieckiem i wprowadzanie go do świata bajki. Książka mimo swojego rozmiaru jest lekka, a zakładka z myszką na wstążce przypomni o ulubionej historyjce.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga

źródło okładki: Wydawnictwo Wilga

Pyza120 | 2013-12-15
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Najpiękniej wydane baśnie jakie widziałam! Twarde karty i piękna grafika! Polecam dla tych małych i mniejszych czytelników!