DoliBar i Ziemia Milicka

Wydawnictwo: Sagart
DoliBar i Ziemia Milicka
poradnik turystyczny, przygodowa,
Wilga

DoliBar to lubiący wędrówki zajączek. Kiedy urodził się razem z plecakiem, już wiadomo było, że będzie wyjątkowy. Wraz z jego dorastaniem sprawa się wyjaśniała. Ledwie zaczął patrzeć na świat, już wiedział, że chce go poznawać najwnikliwiej, jak tylko można. Wszystko go ciekawiło. A gdy tylko nauczył się skakać, znikał z pola widzenia rodziców najpierw na kilka minut, a później już nawet na kilka godzin.
Przyszedł czas, że zaczął zabierać na swoje przechadzki rodziców, dziadków, rodzeństwo, kolegów i koleżanki. Dzięki niemu wszystkie zwierzęta polubiły wycieczki po pięknej Dolinie Baryczy. Po jakimś czasie został mianowany leśnym przewodnikiem po Ziemi Milickiej. Od tego czasu nadano mu imię - DoliBar. Tak, tak, to nie błąd. W środku jego imienia znajduje się wielka litera. Jest to wyjątkowe imię dla wyjątkowego zajączka.
Mówią o nim, że jest trochę przemądrzały i zbyt pewny siebie. W ogóle się tym nie przejmuje. Jest z siebie zadowolony. Sam uważa, że jest mądry i zawdzięcza to podróżom, które kształcą.
Ostatnio zapragnął z całych sił rozszerzyć swój krąg słuchaczy i pokazać piękny świat dzieciom. Razem z panią Urszulą Ewertowską i panem Rafałem Klausem przygotował książeczkę. Opowiada w niej o ciekawych zakątkach powiatu milickiego i chce zachęcić wszystkie dzieci do ich zobaczenia. Mobilizuje do zwiedzania Ziemi Milickiej
DoliBar zachęca do bacznego obserwowania świata.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

DiAngela | 2015-04-09

supcio!

MartynaMiliczPL | 2015-02-19

lubię ją kolorować oraz czytać

nati | 2014-06-23

Fajny pomysł i ciekawa realizacja.

Julek | 2013-11-15
Przeczytana: 11 listopada 2013

Super kolorowanka fajna

Bobo Jar____wska | 2013-08-26

Pogodna książeczka ze stronami do pokolorowania. Głównym bohaterem jest tytułowy DoliBar, który przez krótkie historyjki oprowadza czytelnika po najciekawszych zakątkach Doliny Baryczy, a jednocześnie zachęca do zwiedzania. Mieszkam w Miliczu, więc zabytki i przyroda ukazane na stronicach tej pozycji były mi znane.