Krokodyl na śniadanie. Zadziwiające opowiadania o zachowaniu zwierząt

Tłumaczenie: Anna Czapik
Wydawnictwo: Cyklady
Ein Krokodil zum Frühstück. Verblüffende Geschichten vom Verhalten der Tiere
pequena

W książce "Krokodyl na śniadanie" Vitus B. Dröscher przedstawia serię niezwykłych opowieści z życia zwierząt. Na podstawie licznych przykładów wykazuje, że ich świat jest równie bogaty jak nasz - odnajdujemy w nim przyjaźń, oddanie, chęć niesienia pomocy, ale także bezwzględną rywalizację i nienawiść, dostrzegamy przejawy zdumiewającej inteligencji oraz dużego poczucia humoru. Vitus B....

Vitus B. Dröscher, niemiecki zoolog i psycholog, publicysta i literat, od wielu lat zajmuje się popularyzacją nauki o zachowaniu się zwierząt. Jest autorem wielu bestsellerów z tej dziedziny (m.in. "Instynkt czy doświadczenie", "Cena miłości", "Reguła przetrwania", "Rodzinne gniazdo", "Białe lwy muszą umrzeć", "...i wieloryb wysadził Jonasza na ląd").

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie