Straszne opowieści

Wydawnictwo: Rea
Cuentos de Miedo
Straszne opowieści, duchy, wampiry
KruczaFiksa

Jeśli masz ochotę na trochę strachu, jest to książka dla ciebie.
Te opowiadania, tak codzienne i aktualne, że mogłyby przydarzyć się także Tobie, są stworzone do tego, żeby wywołać dreszcze u czytelnika.
Najlepszym sposobem na pokonanie strachu jest stawienie mu czoła, a staniesz się dzielną osobą.
Odważysz się?
Wesołych strachów!

źródło opisu: Wydawnictwo Rea, 2012

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/

Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

"Straszne historie" mają wszystko co trzeba: jest umiejętnie budowane napięcie, są niezłe ilustracje, jest klimacik, trup ściele się gęsto i płynie krew. świetna dla starszaków.

Potworki_Czytają | 2015-05-02
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

„Wszyscy ludzie – dzieci, młodzież, dorośli – czegoś się boją: ciemności, chorób, pająków, burz, samolotów, terrorystów (…) przerażają nas też oczywiście cmentarze, czarownice, wampiry, wilkołaki, duchy i koszmary a ten, kto nie rozumie, dlaczego – sam jest duchem.”

To oczywiste, że dzieci tak jak dorośli lubią się bać, pod tym względem nie różnią się niczym. Dlaczego więc nie opowiadać im przygotowanych specjalnie dla nich, tych wersji historii, których my sami się boimy… „Straszne opowieści” to jedna z lepszych pozycji dla dzieci o tematyce grozy/horroru, jaką ostatnio dane mi było czytać.

Książka zawiera historie, które można śmiało nazwać miejskimi legendami dla dzieci i młodzieży. Wszystkie zostały oparte na klasycznych schematach, motywach oraz postaciach znanych z horrorów i powieści grozy. Kto nie zna opowieści o opętanych lalkach, które sprowadzają śmierć i nieszczęście na niewinną rodzinę [„Szmaciana laleczka”]. Animal attack jest jedną z popularniejszych odmian...