Straszne opowieści

Cuentos de Miedo
literatura dziecięca
Klaudia Baranowska
Straszne opowieści duchy wampiry

"Straszne historie" mają wszystko co trzeba: jest umiejętnie budowane napięcie, są niezłe ilustracje, jest klimacik, trup ściele się gęsto i płynie krew. świetna dla starszaków.

„Wszyscy ludzie – dzieci, młodzież, dorośli – czegoś się boją: ciemności, chorób, pająków, burz, samolotów, terrorystów (…) przerażają nas też oczywiście cmentarze, czarownice, wampiry, wilkołaki, duchy i koszmary a ten, kto nie rozumie, dlaczego – sam jest duchem.”

To oczywiste, że dzieci tak jak dorośli lubią się bać, pod tym względem nie różnią się niczym. Dlaczego więc...

• Groza
  • Potworki Czytają!
  • Najstraszniejsze
  • Dziecko w środku
  • Rok Pański 2014
  • Przeczytane w 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Straszne opowieści