Twoją jesteśmy własnością

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sercański Ośrodek Krzewienia Kultu NSPJ". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
9788375192032
Jezus Chrystus, modlitwa
religia
Abigail

Broszurka omawia jeden z głównych elementów wynagrodzenia Sercu Jezusa, w sposób szczególny polecanym przez papieży, akt poświęcenia się Jemu (ofiarowania). Miłość bowiem nie zatrzymuje niczego dla siebie, ofiaruje wszystko, tak jak Chrystus oddał wszystko, gdy z Jego przebitego boku wypłynęły krew i woda. Taka też powinna być odpowiedź człowieka na Boże zaproszenie, nawet jeśli w naszym...

Miłość bowiem nie zatrzymuje niczego dla siebie, ofiaruje wszystko, tak jak Chrystus oddał wszystko, gdy z Jego przebitego boku wypłynęły krew i woda. Taka też powinna być odpowiedź człowieka na Boże zaproszenie, nawet jeśli w naszym ludzkim odczuciu ten dar, który możemy ofiarować, wydaje się niczym.
W poświęceniu się Najświętszemu Sercu Jezusa zawiera się dynamika chrześcijańskiego życia, idącego wbrew kulturze współczesnej, odrzucającej z reguły to, co jest więzią, zobowiązaniem i darem. Tę relację w stosunku do Bożego Serca warto odczytać, przemyśleć na nowo, by odnaleźć w niej szczególny kształt i wymiar powołania chrześcijanina dzisiaj.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/812/TWOJA-JESTESMY-WLASNOSCIA.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/812/TWOJA-JESTESMY-WLASNOSCIA.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!