Terror w Polsce

8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
terroryzm,
literatura faktu
Mavericus

To unikatowa książka z co najmniej dwóch powodów. Jej Autorzy to doświadczeni policjanci, uczestniczący w niejednym śledztwie, znający tajniki tej pracy nie z opisów i opracowań, lecz z własnej praktyki. Po drugie – to przedmiot tej książki. Na jej kartach pojawiają się postaci, które absorbowały ekipy policyjne w całym kraju, wydarzenia, które przykuwały uwagę opinii publicznej, ale które pokazane zostały niejako od kulis, a więc z punktu widzenia, którego opinia publiczna nie znała dotychczas.

źródło opisu: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id_dzial=root

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1827

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W ostatniej dekadzie wydrukowano sporo książek na temat metod terrorystycznych wzbudzających w ludziach lęk. Jest to pewien trend w literaturze, który jest fenomenem w społeczeństwie. Krzysztof Liedel i Andrzej Mroczek podążając tym tropem przybliżają nam tematy, od których włosy jeży się na karku.

W książce „Terror w Polsce” znajdziecie wyjaśnienie spraw kryminalnych, które zelektryzowały całą Polskę. Wiadomości te nie schodziły z czołówek w prasie i telewizyjnych ramówek programów informacyjnych.

Potem mass-media zainteresowały się bardziej aktualnymi doniesieniami. Dziennikarze w poszukiwaniu tematów zastępczych opisywali wybuchy bom umieszczanych na klatkach schodowych.

Dla reporterów opisywanie rzeczywistości to chleb powszedni. Dla zdesperowanych ludzi to powód do paniki, ponieważ niebezpieczeństwo mogło grozić każdemu.

Plastikowe torby zwracały uwagę, a po zainteresowaniu się nimi przez przypadkowe ofiar wybuchały, a poszkodowani byli dotkliwie okaleczeni.

„ Jedyną...

Sandborn | 2014-04-01