Ostatni lot. O tych, którzy 11 września 2001 roku podjęli walkę z terrorystami

Among the Heroes. United Flight 93 & The Passengers & Crew who fought back
83-7311-865-9
literatura faktu
paprotkowa

11 września 2001 roku trzy porwane samoloty uderzyły w budynki nowojorskiego World Trade Center i w Pentagon. Ale była jeszcze czwarta maszyna - lecąca z Newark do San Francisco - na której pokładzie stoczono dramatyczną walkę Lot nr 93 linii United Airlines nie dotarł do celu terrorystów - Waszyngtonu - i zakończył się katastrofą koło Shanksville w Pensylwanii. O pasażerach, pilotach,...

O pasażerach, pilotach, stewardesach oraz porywaczach tego samolotu opowiada książka reportera The New York Timesa. Na jej kartach zostają szczegółowo zrekonstruowane wydarzenia rozgrywające się na pokładzie samolotu, poruszające rozmowy telefoniczne, jakie pasażerowie przeprowadzali ze swymi bliskimi. Jedno jest pewne - uczestnikami tego lotu byli zwykli ludzie, których oporu nie przewidzieli terroryści.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2003

lex | 2013-07-30
Przeczytana: luty 2004

Piękna książka... wciągająca i wzruszająca. Cóż więcej mogę powiedzieć? Polecam.

"Wszyscy ludzie się boją... ale odważni nie myślą o strachu i idą naprzód! Czasem po śmierć... ale zawsze po zwycięstwo!"

agnieszka0911 | 2013-05-27

Fantastyczna i wzruszająca.