Księga i miecz. Zbrodnia i odkupienie. Wspomnienia byłego terrorysty

The Blood of Lambs. A Former Terrorist's Memoir of Death and Redemption
9788377520277
literatura faktu
Magdalena

Książka "Księga i miecz" opowiada jak niewinny chłopiec może wyrosnąć na pełnego nienawiści terrorystę. Gdy Kamal Saleem miał cztery lata, matka powiedziała mu,że jego powołaniem jest zabijanie niewiernych - zwłaszcza Żydów i Amerykanów. Kiedy liczył zaledwie siedem lat, wziął udział w swojej pierwszej misji, szmuglując broń do Izraela. Osiem lat później był już ekspertem - w obozach...

- w obozach libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego szkolił bojowników z różnych stron świata.

Dżihad zawiódł go między innymi do Paryża, Londynu i Kabulu. Kamal odwiedzał pałace arabskich
szejków, zbierał miliony dla Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Wreszcie został wysłany do Stanów
Zjednoczonych, by nawracać na radykalny islam słabych, biednych i potrzebujących.
Wypadek spowodował, że zaczął kwestionować cel, któremu poświęcił swoje życie.
Dobroć okazana mu przez obcych zmieniła jego serce. Poznał miłość....

"Księga i miecz" to prawdziwa historia islamskiego terrorysty. Kamal zerwał z dżihadem już dawno,
ale dopiero po 11 września opowiedział o swojej przeszłości.
Dziś prowadzi inną walkę - wzywa Amerykanów, aby się przebudzili i dostrzegli niebezpieczeństwo,
które czyha w ich własnym kraju.

źródło opisu: Wydawnictwo Dawida

źródło okładki: Wydawnictwo W Wyłomie

Podplomyk225 | 2019-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 maja 2019

Bardzo ciekawe, choć do wyższej oceny brakuje wygładzenia stylu i większej ilości faktów w drugiej części książki - dla mnie nawet bardziej interesującej niż dzieciństwo głównego bohatera.

Evelka | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Książka którą w dzisiejszych czasach powinien przeczytać każdy....

Charlotte | 2016-03-11

Jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Opowiada historię mężczyzny o imieniu Kamal Saleem. Od najmłodszych lat mówiono mu, że jego powołaniem jest zabijanie niewiernych. Miał trudne dzieciństwo i już jako siedmiolatek brał udział w misji, szmuglując broń do Izraela. Następnie kilka lat po tym szkolił bojowników w obozach libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego. Odwiedzał pałace arabskich szejków, a dżihad zawiódł go to takich miejsc jak Paryż, Londyn czy Kabul. Zbierał miliony dla Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Kamal został wysłany do Stanów Zjednoczonych, by nawracać na radykalny islam zwłaszcza słabych, biednych i potrzebujących. Zdarzył mu się wypadek a dobroć obcych zmieniła go. Poznał swoją miłość.
Książka daje do myślenia.
Pozwala dowiedzieć się dużo na temat terrorystów. Zawiera bardzo dużo ciekawych informacji. Jest idealna dla osób, które są ciekawe jak działają terroryści i co w tedy czują. Czyta się ją bardzo szybko. Jest wzruszająca i brutalna....

WiktoriaInga | 2016-01-19
Przeczytana: styczeń 2016

Chyba każdy się zgodzi, że książka nie należy do tych, o których mówi się 'fajna'... To po prostu nie jest właściwe słowo. Z pewnością należy za to do tych, które po przeczytaniu wzbudzają refleksje, zmuszają do zatrzymania się i zastanowienia oraz powodują zmianę.

Autor książki maluje słowem. Czytając znalazłam się w wielu opisanych miejscach widząc oczami wyobraźni wszystkie barwne, wielokrotnie zbyt krwawe i zbyt drastyczne sceny.

Pochłonęłam książkę niemal jednym tchem... a raczej ona pochłonęła mnie. Nie da się przeczytać jej bez emocji. Przewijają się napięcie, łzy, niedowierzanie, szok wypływające ze zderzenia dwóch światów.

Gorąco polecam!

Jelcyn | 2015-10-28
Przeczytana: 03 marca 2015

Bardzo dobra książka, otworzyła mi oczy i pomogła zrozumieć co kieruje terrorystami, jak werbują zamachowców, o co im chodzi i jak mogą wyjść z tego gówna. POLECAM

ginewra | 2015-10-23
Przeczytana: 20 lutego 2015

To nie jest arcydzieło, ale książka, którą powinno się przeczytać. Zwłaszcza, jeśli się z upodobaniem czytuje biografie. Z pierwszej ręki można się dowiedzieć o islamie więcej niż z debat telewizyjnych i propagandy. Coś w rodzaju "Syna Hamasu". Trzyma w napięciu i daje do myślenia.