Podręcznik wspinaczki

Wydawnictwo: Galaktyka
The handbook of climbing
sport
cbniki

Ze wstępu do wydania polskiego, wyd. Galaktyka, Łódź 2000: "Do rąk polskiego czytelnika trafia książka, która od blisko 10 lat wyznacza w Europie standard dla dobrego podręcznika wspinaczki, alpinizmu i terenoznawstwa. Jej autorzy, Allen Fyffe i Iain Peter, po zakończeniu wyjątkowo bogatych karier alpinistycznych poświęcili się pracy przewodnickiej oraz instruktorskiej, zyskując bardzo dobrą...

Ze wstępu do wydania polskiego, wyd. Galaktyka, Łódź 2000:

"Do rąk polskiego czytelnika trafia książka, która od blisko 10 lat wyznacza w Europie standard dla dobrego podręcznika wspinaczki, alpinizmu i terenoznawstwa. Jej autorzy, Allen Fyffe i Iain Peter, po zakończeniu wyjątkowo bogatych karier alpinistycznych poświęcili się pracy przewodnickiej oraz instruktorskiej, zyskując bardzo dobrą reputację w środowisku szkoleniowców. Nic więc dziwnego, że ich podręcznik uzyskał oficjalną akceptację British Mountaineering Council.

Pierwszy bodaj egzemplarz trafił do Polski za sprawą dwójki brytyjskich instruktorów, którzy podczas wizyty szkoleniowej w Tatrach latem 1994 roku podarowali podręcznik polskim instruktorom pracującym w szkole taternictwa na Hali Gąsienicowej. W gronie fachowców opinie były jednoznaczne - to naprawdę dobra książka. Niedługo potem, podczas rewizyty w ośrodku szkoleniowym Plas y Brenin nadarzała się okazja do skonfrontowania treści podręcznika z codzienną praktyką instruktorską. Wspólne wspinaczki i wspólne szkolenie na skałach północnej Walii były na tyle inspirujące, co zaowocowały wprowadzeniem wielu istotnych zmian w polskiej doktrynie szkoleniowej. Obowiązują one do dzisiaj. Niemała w tym zasługa autorów .

Przekład na język polski pozwala zapoznać się z treścią podręcznika szerszemu gronu czytelników. To bardzo dobrze. jest książką dla każdego. Omawia wszystkie najważniejsze aspekty uprawiania alpinizmu, a czyni to w sposób pełny i nowoczesny."

Potwierdzam, doskonały podręcznik.

źródło opisu: wstęp do wydania polskiego

źródło okładki: skan własny

jarecki31 | 2016-11-03