Urokliwe miasta i miasteczka

Seria: Polska Lista Przebojów
Wydawnictwo: National Geographic
miasta, miasteczka
elfijka

Typowym przykładem małego urokliwego miasteczka, z jego wszystkimi charakterystycznymi cechami, jest Kazimierz Dolny. Ma więc on ciekawą, zabytkową i różnorodną zabudowę, złożoną z obiektów świeckich i sakralnych. Jest też niezwykle malowniczo położony w interesującej okolicy. Sąsiedztwo Lublina i Radomia oraz bliskość Warszawy sprawiają, że jest to od wielu lat najpopularniejsze w Polsce miejsce na weekendowe wypady.
Na terenie naszego kraju, szczególnie doświadczonego działaniami II wojny światowej, przetrwało mimo wszystko wiele takich miejsc – kameralnych i klimatycznych – w których historię opowiadają zachowane zabytki. Ot, choćby małopolska Lanckorona, którą upodobały sobie anioły, a jeden z nich przysiadł nawet na tamtejszym pochyłym ryneczku.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

8_oclock | 2014-04-30

Spis treści:
Północna Polska: Trzebiatów, Trzcińsko-Zdrój, Myślibórz, Darłowo, Chojnice, Chełmno, Brodnica, Reszel, Tykocin;
Srodkowa Polska: Świebodzin, Lubsko, Bytom Odrzański, Rydzyna, Łęczyca, Pułtusk, Chęciny, Pińczów, Kazimierz Dolny;
Południowa Polska: Milicz, Paczków, Głogówek, Pszczyna, Lanckorona, Myślenice, Ciężkowice, Stary Sącz.

Przeczytałam opis wybranych miasteczek, tych, które znam. Opis jest bardzo ekspresowy, zbyt ekspresowy, jak dla mnie (a skoro taki krótki, możne by opisać więcej miasteczek?), ale to kwestia gustu.
Dodatkowo są krótkie wzmianki o miastach czy miasteczkach nie wymienionych w spisie treści, ale leżących blisko opisywanych. I fotografie.

Co mnie cieszy: mój egzemplarz to ebook - i nie w formacie pdf!