Zrozumieć bliźniego

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-499-6
religia
puszczyk

Każdy dobry człowiek winien być bardziej skory do ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. św. Ignacy Loyola Dotychczas mało zajmowano się ignacjańskim praesupponendum czyli złotą regułą komunikacji międzyosobowej. Być może dlatego, że uważano je za zasadę oczywistą, która nie potrzebuje obszerniejszych komentarzy. Praesupponendum broni godności każdego człowieka, a za jedyną...

św. Ignacy Loyola

Praesupponendum broni godności każdego człowieka, a za jedyną słuszną postawę wobec drugiego uznaje autentyczną miłość chrześcijańską.
W refleksji Aleksandra Jacyniaka SJ - doświadczonego kierownika duchowego i cenionego rekolekcjonisty - zasada ta jawi się jako źródło ponadczasowej, uniwersalnej mądrości.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/