Współczesne teorie polityczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
Die politischen Theorien der Gegenwart. Eine Einführung
myśl polityczna, politologia
Cavalcanti

Klaus von Beyme – profesor politologii na Uniwersytecie w Heidelbergu – należy do światowej czołówki w swej dyscyplinie. Prezentowana czytelnikom książka zawiera systematyczny przegląd teorii politycznych dwudziestego wieku. Autor, przyjmując za punkt wyjścia pluralizm metod, wprowadza w różnorodność i dynamikę teorii polityki. podejścia metodologiczne przedstawiane są tu w powiązaniu z wielkimi szkołami metateoretycznymi. Ważnym walorem książki jest analiza podstawowych pojęć teorii polityki, takich jak państwo, władza, system polityczny, kultura polityczna, demokracja, pluralizm.
Wykład Klausa von Beymego jest momentami trudny, ale nigdy nużący, a to dzięki polemicznej pasji Autora. Nie ma w literaturze polskiej dzieła równie erudycyjnego i przy tym mającego wszystkie cechy systematycznego podręcznika akademickiego dla studentów politologii i dyscyplin pokrewnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2007

źródło okładki: http://scholar.com.pl/