Więcej niż przyjaciele

Wydawnictwo: BIS
More than friends
83-85144-57-9
iwi

Annie i Sam, Take i John - dwa szczęśliwe małżeństwa. Oni są najlepszymi przyjaciółmi, one najlepszymi przyjaciółkami, ich dzieci wychowują się razem niczym w jednej wielkiej rodzinie. I nagle nieszczęśliwy zbieg okoliczności i jego poważne konsekwencje burzą sielankowe życie. Co uda się ocalić z rodzinnego szczęścia i przyjaźni?

źródło opisu: Bis, 1996

Kasiag | 2014-01-22

"Więcej niż przyjaciele" to przejmująca opowieść napisana z niesamowitym wyczuciem. Nic nie jest przerysowane, a mogłoby być, bo od emocji jest aż gęsto. Jednak autorka znalazła jakiś złoty środek w tym wszystkim, nie pogubiła się, nie zapętliła. Cały czas czułam, że jest to powieść przemyślana od początku do końca. Od pozornie sielankowego prologu, poprzez burzliwy środek, aż do wzruszającego, ale nie przesłodzonego końca.
Cała historia opiera się na bardzo prawdziwych i solidnie skonstruowanych bohaterach, których działania, czy to mądre czy nie, są zawsze logiczne z punktu widzenia charakterystyki danej postaci. Mnie osobiście cała ta historia przypominała grecką tragedię, gdzie każda ze stron ma swoje racje i wszyscy tkwią w impasie, bo nie wiadomo co dalej z tym zrobić. Nie wiem jak autorka to zrobiła, ale ja jako czytelnik każdą ze stron rozumiałam.
Lubię takie historie, szczególnie kiedy są tak dobrze napisane.

ila1982 | 2016-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2016

Słuchałam jej w wersji audio i bardzo, bardzo mi się spodobała.
Opowieść jest bardzo realistyczna, nie ma w niej niczego co nie mogłoby sie przydarzyć w prawdziwym życiu. Świetnie nakreśleni bohaterowie, tacy "ludzcy", mający też słabe strony.
Książka ta dała mi dużo do myślenia. Zastanawiam się jak ja bym się zachowała, gdybym znalazła się na miejscu Anny. Podziwiam ją za to jak poradziła sobie ze zdradą męża, że potrafiła zdobyć się na wybaczenie i danie drugiej szansy.
NAprawdę gorąco polecam tę powieść, można z niej wynieść wiele życiowych lekcji.

gosiurka | 2014-01-11

Bardziej psychologiczna książka, niż romans, jak ktoś takiego szuka, ale na pewno warta przeczytania.

ewa | 2017-04-21

Książka ta to głównie emocje- siła miłości, przebaczenie, odrodzenie i żal,ale też niepewność, rozpacz i determinacja.I jeszcze zaufanie. Opowiada o wytrwałości w dążeniu do szczęścia,różnie pojmowanego.To książka o chwili zapomnienia i jej długotrwałych konsekwencjach.

Pośpieszna,prawie nieświadoma zdrada małżeńska gdy on (Sam)myśli o własnej żonie a ona(Take) o dawno utraconej pierwszej miłości prowadzi do nieszczęścia.Mają bowiem przypadkowego świadka,trzynastoletniego syna Tate,który pod wpływem szoku wybiega z domu i wpada pod przejeżdżający samochód(prowadzony w dodatku przez dawnego ukochanego Take).
A później śpiączka,leczenie i długotrwała rehabilitacja...I dodatkowo należy się uporać z konsekwencjami zdrady małżeńskiej...
Bohaterowie nie tylko zmagają się z własnym sumieniem,muszą się też dogadać ze współmałżonkami,dziećmi,zawiedzionymi przyjaciółmi...W książce zawarta jest cała masa emocji.Pokazane jest też różne spojrzenie na zdradę.Dla niektórych to chwila dodatkowych...

Malwa | 2015-01-07

Aż kipi od emocji, uczuć. Trudne tematy z happy endem. Przeczytajcie koniecznie

zdomukowalska | 2016-08-06
bietka | 2016-07-07