The protector
Wanda

Sprawiając dobre uczynki, szlachetni ludzie nie myślą o wdzięczności. Anna de Leon z pewnością nie oczekiwała, że Morvan Fitzwaryn, którego przyjęła w czasie zarazy do swego zamku i opiekowała się nim, dopóki nie wyzdrowiał, będzie chciał się odwdzięczyć, uwodząc ją. Dzielnej, przyzwyczajonej do wydawania rozkazów dziewczynie opieranie się temu przystojnemu mężczyźnie przychodzi coraz...

Sprawiając dobre uczynki, szlachetni ludzie nie myślą o wdzięczności.

Dzielnej, przyzwyczajonej do wydawania rozkazów dziewczynie opieranie się temu przystojnemu mężczyźnie przychodzi coraz trudniej, a, niestety, jeśli chce pokonać dawnego wroga, będzie zdana na pomoc Morvana. Tylko czy wróg poza murami zamku jest bardziej niebezpieczny od sojusznika w twierdzy?

Nie do końca wiem co o tej książce myśleć. Znów średniowiecze, kobieta – rycerz, mężczyzna który nie do końca przypadł mi do gustu a powinien być w moim typie.
W książce dzieje się dużo ale pozostawia ona taki niedosyt jakby nie działo się nic. Cała akcja jest wygłuszona, jakby obserwowana przez szybę. Takie lizanie loda przez papierek. Są namiętności, nienawiść, zazdrość, walka i oczywiście zaraza, ale takie przytłumione w odbiorze.
Mam wrażenie że książka jest bardziej relacją z wydarzeń niż opowieścią. Brak mi tu szczegółów.
W ogóle z książki bije smutek. Jakby mogło być inaczej skoro pierwsze co dostajemy to epidemia, śmierć młodego człowieka i masa wspomnień z poprzedniego ataku choroby.

Lubię zapałać od razu sympatią do bohaterów tu niestety się to nie udało. I on i ona są tacy płytcy.
Siostra Morvana oraz jego szwagier jako jedyni od pierwszej chwili zyskali moją sympatię. No i ksiądz rycerz Ascanio. Reszta niestety niezmiennie przez całą książkę wydawała mi się taka...

Nadiaa | 2013-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2013

bardzo przeciętna...główni bohaterowie irytujący.Zwłaszcza Anna denerwowała mnie przez pól ksiązki.

Orlica | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Nawet jak na ten rodzaj literatury, to powieścidło jest bardzo mierne. Oboje główni bohaterowie są niesamowicie irytujący i na ich miejscu pewnie pozabijałabym się przy pierwszej konwersacji ;)
Fabuła nie jest zbyt wciągająca, nie trzyma się kupy, równie dobrze mógłby to być środkowy wycinek jakiegoś argentyńskiego tasiemca z telewizji.
W kategorii babskich odmóżdżaczy znalazłabym całą masę znacznie lepszych książek.

Joanna | 2018-02-07
Anna Baj | 2017-11-07