978-83-213-4275-7
Polska, albumy
albumy

Polska to wielki kalejdoskop krain, krajobrazów i światów. Jak na kraj wprawdzie niemały, ale też niezbyt wielki, ta rozmaitość jest imponująca. W tym sensie Polska przypomina trochę ogród botaniczny albo muzeum historii naturalnej, gdzie na niewielkiej przestrzeni gromadzi się bezlik rozmaitych form życia. Trudno to zrozumieć, patrząc na bezduszną mapę, a nawet czytając opisy w przewodnikach. Trochę łatwiej można tę różnorodność odczuć, przeglądając album.
Ten okazały album przedstawia polską sztukę, architekturę i krajobrazy, uwzględniając podział na krainy geograficzne: od Tatr po Bałtyk. Szczególny nacisk położono na zabytki architektury.

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl