Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej

Okładka książki Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej
Maria Dudzikowa Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls popularnonaukowa
502 str. 8 godz. 22 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
502
Czas czytania
8 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7850-174-9
Tagi:
edukacja szkolnictwo wychowanie nauka kształcenie
Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Oblicza kapitału społecznego uniwersytetu Ewa Bochno, Maria Dudzikowa, Sylwia Jaskulska, Renata Wawrzyniak-Beszterda
Ocena 10,0
Oblicza kapita... Ewa Bochno, Maria D...
Okładka książki Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych , Maria Dudzikowa, Karina Knasiecka-Falbierska
Ocena 0,0
Sprawcy i/lub ... , Maria Dudzikowa, ...
Okładka książki Kapitał społeczny w szkołach różnego szczebla. Diagnoza i uwarunkowania Ewa Bochno, Maria Dudzikowa, Sylwia Jaskulska, Karina Knasiecka-Falberska, Mateusz Marciniak, Renata Wawrzyniak-Beszterda, praca zbiorowa
Ocena 7,0
Kapitał społec... Ewa Bochno, Maria D...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1059
241

Na półkach:

KRYTYCZNE SPOJRZENIE NA RZECZYWISTOŚĆ EDUKACYJNĄ
Cechą charakterystyczną pozorowania jest udawanie wysiłku i zaangażowania po to, by zachować pozytywny wizerunek w oczach innych. Owo fałszowanie obrazu rzeczywistości ma miejsce wtedy, gdy gra pozorów jest świadoma i celowa. Ponieważ omawiane zjawisko może dotyczyć każdej dziedziny życia, warto pokusić się o twórcze refleksje dotyczące działań pozornych w sferze edukacji, uznając je za problem niebezpieczny, palący i wymagający natychmiastowej reakcji. Do rąk profesjonalistów z dziedziny oświaty została oddana ukazująca się pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN interdyscyplinarna publikacja wydawnictwa Impuls, której „bohaterami” są „Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej”.
Zawarte w pozycji przemyślenia są efektami długoletnich obserwacji i badań nie tylko teoretyków, ale przede wszystkim specjalizujących się w różnych dziedzinach nauki dydaktyków akademickich (poloniści, kulturoznawcy, fizycy) i nauczycieli. Przyjęta przez nich perspektywa jest krytyczna, a zaprezentowany materiał to ogólne zagadnienia, mające na celu odsłanianie i demaskowanie pozorów, poszukiwanie sposobów przeciwstawiania się im oraz projektowanie sytuacji osłabiających powstawanie niepożądanych zachowań w przyszłości. Warto z uwagą prześledzić przemyślenia autorów i spróbować rozwiązać skomplikowaną (często świadomie przez media fałszowaną) kwestię sprawców i ofiar działań pozornych w edukacji.
Całość została podzielona na trzy wzajemnie uzupełniające się części (od ogółu do szczegółu). Obok analizy omawianych zagadnień w świetle teorii socjologicznych, psychologicznych, pedagogicznych z akcentem położonym na praktykę w różnorodnych obszarach, ukazano sylwetkę nauczyciela, problematykę podstawy programowej i programów specjalistycznych, szkolnych systemów oceniania oraz kształcenia artystycznego. Pod rozwagę poddane zostały również rady szkoły, relacje rodzic-nauczyciel, wagarowanie, sukcesy szkoły, misja przedszkola, a także wychowawstwo w internacie i bursie szkolnej. Uzupełnienie stanowi wierny zapis dyskusji panelowej, jaka miała miejsce podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego z udziałem praktyków i nauczycieli akademickich oraz uczennicy klasy maturalnej jednego z liceów. Reprezentatywny temat: „Pozór w edukacji – diagnoza, próby rozwiązań”, daje wiele do myślenia zarówno uczestnikom panelu, jak i czytelnikom.
W publikacji „Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej” zamieszczono obszerną bibliografię polsko- i obcojęzyczną, alfabetyczny indeks rzeczowy i osobowy, przypisy a także noty o autorach (wraz ze zdjęciami). Pomocą służą również przykłady konkretnych działań pozornych, które zaistniały w określonych miejscach i czasie. Pomimo tego, że książka należy do literatury specjalistycznej, treść przekazano w sposób interesujący i przystępny. Publikacja dostarcza wyczerpujących informacji nie tylko profesjonalistom z dziedziny oświaty, ale również szerokiemu gronu czytelników, mogących – dzięki niej – diametralnie zmienić sposób postrzegania polskiej szkoły i obciążanych winą za obecny stan szkolnictwa nauczycieli.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/sprawcy-i-lub-ofiary-dzialan-pozornych-w-edukacji-szkolnej,1433.html

KRYTYCZNE SPOJRZENIE NA RZECZYWISTOŚĆ EDUKACYJNĄ
Cechą charakterystyczną pozorowania jest udawanie wysiłku i zaangażowania po to, by zachować pozytywny wizerunek w oczach innych. Owo fałszowanie obrazu rzeczywistości ma miejsce wtedy, gdy gra pozorów jest świadoma i celowa. Ponieważ omawiane zjawisko może dotyczyć każdej dziedziny życia, warto pokusić się o twórcze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    2
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne