Spacerem po Nowym Jorku

Wydawnictwo: G+J
Walking New York
przewodnik, Nowy Jork, atrakcje
Preetishya

Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością rejonach. Przewodnik National Geographic Spacerem po Nowym Jorku zawiera piętnaście opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzimy miasto jak wprawny podróżnik i będziemy się po nim poruszać niczym rdzenni nowojorczycy. LOTEM BŁYSKAWICY...

LOTEM BŁYSKAWICY to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi), albo koncentrując się na rozrywkach.
OPISY TRAS - od Dolnego Manhattanu oraz East Village i Greenwich Village po Wzgórza Waszyngtona i Harlem oraz Brooklyn - zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.
WIZYTÓWKI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi Statui Wolności, Metropolitan Museum of Art i Krużgankach.
TYLKO W NOWYM JORKU to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc i zjawisk, na przykład dziedzictwa imigrantów, upodobania do mody i harlemskiego renesansu.
REKOMENDACJE stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc, takich jak kluby jazzowe, delikatesy oraz parki i ogrody.
RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE i WARTO WIEDZIEĆ to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.
INFORMACJE PRAKTYCZNE pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży.
SZCZEGÓŁOWE PLANY, KOLOROWE ZDJĘCIA I SPRAWDZONE RADY doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Angie Wu | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Już w 1982 roku Frank Sinatra śpiewał, że chce być częścią Nowego Jorku i to w nim się budzić każdego ranka. Gdyby Vancouver nie wypaliło, to właśnie w Nowym Jorku chciałabym rozpocząć swoje nowe życie. Miasto, które nigdy nie śpi, światowa metropolia wielu kultur, z wielomilionowym, zróżnicowanym etnicznie społeczeństwem, i masą miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć... Tak, Nowy Jork to miasto moich marzeń.

Nakładem Wydawnictwa Gruner+Jahr Polska na rynku pojawił się niedawno przewodnik po tym wspaniałym mieście. Na niespełna dwustu stronach znalazło się przypuszczalnie więcej kolorowych zdjęć niż w niejednym podręczniku do nauki. Warto zaznaczyć, że choć przewodnik występuje wyłącznie w wersji kieszonkowej i wygląda dosyć niepozornie z tą swoją banalną okładką nawiązującą do National Geographic, to jednak jest to pełnowartościowa pozycja, z której możemy wynieść masę ciekawych informacji i rad.

Układ przewodnika jest naprawdę prosty. Dzieli się on na kilka rozdziałów,...

Preetishya | 2013-01-26
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Nowy Jork.

Kto o nim nie słyszał? Kto nie zna tego miasta? Kto nie kojarzy go chociażby z takich symboli jak Statua Wolności czy Central Park?

Śmiem twierdzić, że chyba nie ma takiego człowieka na świecie(oczywiście, nie liczę dzieci..), bo przecież Nowy Jork jest nie dość, że największym miastem na świecie, to jeszcze, jak dla mnie, najpiękniejszym… Dopiero za nim lokują się Londyn i Paryż.
To miasto, które kocham bezgranicznie, pomimo, iż ani razu w nim nie byłam, ale bardzo o tym marzę!, zdając sobie sprawę, że jest ono jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie, że „to przecież Ameryka”, że i że… ;)

Nawet nie wiem, kiedy zaczęła się ta moja wielka miłość… Ale nie stało się to też tak dawno temu, jednak muszę przyznać, że za to szybko, nagle, jakby trafiła we mnie jakaś strzała przysłowiowego Amora… Kiedy leci jakiś film, a akcja dzieję się w Nowym Jorku, to ja cieszę się, jak głupia. Kiedy akcja książki toczy się w NY, to mam „banana” na twarzy przez cały czas. Bo...