Śladami Josepha Ratzingera

978-83-60710-06-7
Benedykt XVI, Watykan
literatura faktu
Anna

Nie jest to zwyczajna książka o Papieżu. Nie jest to typowa książka historyczna, roszcząca sobie prawo do miana naukowej biografii. Nie jest to także analiza twórczości teologicznej profesora Ratzingera, lecz raczej wciągające, utrzymane w bardzo osobistym tonie opowiadanie, które z serdeczną ciekawością prowadzi czytelnika do miejsc, w których obecny Papież urodził się i wzrastał, w których dojrzewał jako kapłan i człowiek.

źródło opisu: Duc In Altum, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Steppenwolf | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Książka nie przedstawia co prawda szczegółowo sylwetki Josepha Ratzingera, ale stanowi ciekawą podróż po Bawarii, opisując barwnie jej krajobrazy i obyczaje. Można śmiało zaklasyfikować ją jako literaturę podróżniczą. Opisy bawarskich miast i miasteczek, oraz konkretnych miejsc związanych z osobą Ratzingera przybliżają Jego wrażliwość. Dowiadujemy się gdzie czuł się najlepiej i jakie krajobrazy ukochał. Ciekawy, choć z racji na ramy tematyczne w nieco ograniczony sposób przytoczony obraz kultury niemieckiej i takie proste, ludzkie spojrzenie na byłego papieża, poprzez pryzmat odwiedzonych przez księżniczki Alessandrę Borghese i Glorię von Thurn und Taxis miejsc.

adam | 2013-03-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013