www.2012ru.pl

Cykl: www (tom 5)
Wydawnictwo: Warbook
TribalWarrior

Borne Sulinowo 2012 – największa bitwa pancerna na świecie... Podpułkownik Jerzy Grobicki, były dowódca przeniesionego w czasie Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, wraz z przyjaciółmi ląduje na lotnisku Okęcie, by odebrać kontener, którego zawartość wpłynęła na przebieg drugiej wojny światowej. Kontener zostaje jednak skradziony, a Grobicki z trudem wychodzi cało z zamachu...

Borne Sulinowo 2012 – największa bitwa pancerna na świecie...

Kontener zostaje jednak skradziony, a Grobicki z trudem wychodzi cało z zamachu terrorystycznego. Prywatne śledztwo wiedzie go do Bornego Sulinowa, bazy, którą Północna Grupa Armii Radzieckiej opuściła w 1993 roku.

Na drodze Grobickiego stają agenci GRU i Biuro Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie T-72. Pojawia się także doskonale uzbrojony oddział Waffen SS...

Dramatyczne decyzje bohaterów. Epicka bitwa. Wielki finał!

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/74/www2012rupl

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/74/www2012rupl

książek: 2003
jamczyk | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Kolejna odsłona cyklu "www". Powracają dobrze znane, z poprzednich części postacie, a powieść rozpoczyna się od zamachu terrorystycznego i akcja wciąż przyspiesza, zaskakując pomysłami autora.Fantastyczna historia alternatywna, w której wiele wątków z przeszłości i przyszłości ulega wyjaśnieniu. Wydawałoby się, że wąż pożarł własny ogon i historia zatoczyła koło, lecz pojawia się część następna cyklu www.afgan.com.pl.

wiejskifilozof | 2016-02-03

Nie jestem biegłym w tematyce wojskowej.Nie byłem w wojsku i nie znam się na sprzęcie wojskowym.Dlaczego więc przeczytałem tę książkę ?
Otóż,chyba z przyzwyczajenia.
Czytałem już inne z cyklu www.Ciszewskiego.
Dlaczego i to miałbym ominąć ?
W książkę mamy kilka naprawdę dobrych akcji i fabuły.
Przemieszczamy się w czasie.
Jest i rok 1944,jak i 2012.
Przyznam,że dla mnie więcej akcji było w czasach obecnych,

WWW.ru2O12.pl,nie jest książką wybitną.
Jest raczej dobrze napisaną przygodówką.Z elementami sensacji i troszkę s/F-podróże w czasie.
Przeczytać zawsze można.

koliber | 2013-08-09
Przeczytana: sierpień 2013

Kolejna część cyklu trzyma poziom. Nadal nie mogę wyjść z podziwu dla autora, który w świetnym stylu potrafi zaangażować emocjonalnie taką jak ja, "zwykłą" kobietę, nie tyle w żołnierskie przygody, ile w śledzenie z wypiekami na twarzy wszelkich bitewnych potyczek. Mało kiedy tak się staje, że zarywam noce, aby czytać książki opisujące militarne starcia. Ciszewski znalazł właściwy klucz do mojej wyobraźni, jeśli o to chodzi.
Do tego: świetnie zarysowana intryga kryminalno - szpiegowska, zamach terrorystyczny, wywiad amerykański, rosyjski, jednostki wehrmachtu z czasów II wojny światowej, szaleńcza operacja "Jutrzenka"... Wszystko to zgodnie z zasadą Hitchcocka - zaczyna się od trzęsienia ziemi, potem napięcie tylko rośnie. Atmosfera zagęszcza się i nie pozwala czytelnikowi odsapnąć choć na chwilę.
No i powrót ulubionych bohaterów wraz... z ich zabawnymi powiedzonkami

KrzysiekK | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Książka jest kontynuacją powieści "1939" tego autora. Wpleciono też nie wiadomo po co bohaterów innej sagi - Jakuba Tyszkiewicza i Staszka Krzeptowskiego. Przeczytałem, ale daleko mi do zachwytu. Przede wszystkim niezbyt podobała mi się metoda narracji głównego bohatera w pierwszej osobie. Trochę było miszmaszu na początku i gdyby nie to, że przeczytałem wcześniej "1939" nie wiedziałbym o co chodzi. Dużo wątków pobocznych, nie wiem po co tak obszerne i z tyloma szczegółami opisy fikcyjnych bitew. Rozumiem, że np. Bitwę pod Grunwaldem można relacjonować ze wszystkimi szczegółami, ale tutaj to chyba tylko dla miłośników militarystyki. Bardzo za to spodobało mi się zakończenie z podaną alternatywną historią - świetny pomysł i jaki pouczający.Podsumowując - mam podzielone zdanie, część rzeczy było ciekawych oraz oryginalnych, ale z drugiej strony zbyt dużo nieistotnych szczegółów. Stąd moja ocena 6/10.

Gośka | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Jak już kiedyś pisałam, Marcin Ciszewski to autor, który bardzo przypadł mi do gustu. Pasuje mi jego styl, poczucie humoru i tematyka. Jest to dopiero jego druga książka jaką przeczytałam, ale utwierdziła mnie w przekonaniu, że kiedyś przeczytam wszystkie jego dzieła.

Oto mamy czasy dzisiejsze. Borne Sulinowo. Z podziemi dawnej bazy wojskowej wyjeżdża tyraliera wozów bojowych Związku Radzieckiego zaopatrzona w głowicę jądrową. Cel-powrót w czasy drugiej wojny światowej. A umożliwić to ma maszyna wynaleziona przez amerykanów. Druga część podziemi zawiera również ciekawą zawartość. Druga machina czeka na odpalenie i przeniesienie w czasie niemieckiej jednostki bojowej. Ich celem jest przechwycenie głowicy od Rosjan. Żeby było zabawniej to mamy jeszcze ekipę polsko-amerykańską, której celem jest odzyskanie sprzętu i powstrzymanie Rosjan. O żołnierzach Vermachtu nie mają bowiem pojęcia. Tak więc na terenie dawnej bazy w polskim miasteczku w 2012 roku wybucha bitwa...

BeataBe | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

To literatura nie dla mnie. Te ciągłe mieszanie czasu i przestrzeni... Mam wrażenie, że autor sam już się pogubił w swoim zagmatwanym zakończeniu. Próbowałam włączyć logiczne myślenie, żeby zrozumieć o co chodzi i jak to wszystko możliwe, ale nie dałam rady. Ten pisarz może i umie pisać, ale wydaje mi się, że nie całkiem panuje nad tymi karkołomnymi historiami, które wymyśla.

Bartosz P | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

super, super, super. i najważniejsze, nurtujące mnie po przeczytaniu pytanie: czy gdybym miał możliwość, to czy zmieniłbym coś w swoim życiu? ważna kwestia, czy żyje tak jak chce, czy niczego nie żałuję.
a tak poza tym to kontynuacja z fabułą, która jest cały czas ciekawa i się nie znudziła

Radomak | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

Podróże w czasie, zmiana historii Polski, akcja i humor. Pomysł ciekawy, ale kolejna książka wyczerpuje już chyba temat zupełne. Grobicki i spółka mierzą się tym razem z chcącymi zawładnąć światem powojennym sowietami i pragnącymi wygrać wojnę nazistami. Natłok wydarzeń w pewnym momencie jest tak wielki, że ciężko się odnaleźć i połapać w wydarzeniach, autor świadomie wprowadza taki podział akcji, ale jednak wybija to trochę z rytmu. Pojawia się dodatkowo wątek polskiego gliny z współczesności- Jakub Tyszkiewicz, bohater "Upału". Na tej książce myślę, że zakończy się temat odwrócenia losów wojny. Szkoda tylko, że nie było Wojtyńskiego;].

Kramer | 2014-01-23
Przeczytana: 10 lutego 2013

Z rozczarowaniem stwierdziłem, że pan Ciszewski nie oparł się ogólnej tendencji do pikowania jakości w miarę dopisywania kolejnych tomów serii książkowej. Pierwsze trzy opowieści, ulokowane w czasach II wojny światowej są ok i się bronią. Ta książka, która stanowi niejako zamknięcie serii, jest niestety słabsza. Nie potrafiłem uwolnić się od odczucia, że autor pisał trochę na siłę, aby skończyć. Bo tak samo mi się to czytało - z rozpędu i chęci skończenia. Ostatnie stronice właściwie przekartkowałem.

Gdzieś się ta cała koncepcja pogubiła, zaplątała i w efekcie rozmyła. To już nie to samo.

Kamil | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Pierwsza książka Ciszewskiego jaką czytałem. Zrobiłem błąd zaczynając od książki zamykającą serię trochę się gubiłem w faktach. Książka jak dla mnie trochę naciągana ale czyta się ciekawie, dużo zwrotów akcji.
Akcja zaczyna się od ataku terrorystycznego na Okęcie. Są ofiary śmiertelne. W Polsce ginie emiter pola siłowego.
Borne Sulnowo - Oficjalnie wojska rosyjskie wycofują się z polski w 1993 roku. Co więc robią wojska rosyjskie z armią czołgów na czele walczące z niemieckimi tygrysami?
Bardzo ciekawe sceny walk

Marcin Ciszewski odpowiedział na Wasze pytania!

Na początku lutego zbieraliśmy pytania do Marcina Ciszewskiego, jednego z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Dzisiaj publikujemy jego odpowiedzi! Dowiecie się jakie książki ma w planie, kogo widziałby w roli Grobickiego, jakiemu reżyserowi powierzyłby ekranizacje swoich książek oraz jaki ma stosunek do historii.

Marcin Ciszewski odpowie na Wasze pytania!

Od dziś do 10 lutego czekamy na propozycje pytań do pisarza. Najciekawsze prześlemy do Marcina Ciszewskiego, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki "Krüger. Szakal" z autografem pisarza!