Do granic bólu

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7805-306-4
poezja
awiola

Katarzyna Markiewicz urodziła się w 1980 roku w Hajnówce i tam się wychowała. Po ukończeniu liceum w 1999 roku wyjechała do Białegostoku, w którym mieszka do dziś. W tym mieście też powstały wiersze, które zostały zebrane w tomiku Do granic bólu – tomiku pełnym miłości, ale i bólu właśnie…

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/704%20-%20Do%20granic%20b%C3%B3lu

źródło okładki: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/704%20-%20Do%20granic%20b%C3%B3lu

awiola | 2013-01-18
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 18 stycznia 2013

"Chciałabym odejść.
Lecz nie mogę,
I obrać sobie nową drogę (…)"

Czytacie poezję? Pewnie większość z was odpowie, że nie ma w zwyczaju czytać wierszy, gdyż to literatura dla prawdziwych koneserów. Ja też nie mam tego w zwyczaju, jednakże podjęłam wyzwanie zrecenzowania tomiku współczesnej liryki. Zapytacie dlaczego? Odpowiem: z ciekawości, z obawy i z powodu szansy przekonania się do tej formy pisania. Dlaczego bowiem, jak śpiewa Muniek Staszczyk poeci mają umierać w samotności i bez miłości?

Katarzyna Markiewicz to osoba dość młoda. Autorka urodziła się na początku lat osiemdziesiątych w Hajnówce w której to dorastała. Kończąc szkołę średnią postanowiła wyjechać do Białegostoku, w którym zamieszkuje do dzisiaj. Wiersze zebrane w tomiku "Do granic bólu" powstały po wyjeździe poetki z rodzinnego miasta.

Tomik zawiera dwadzieścia sześć nieregularnych wierszy w których przeplatają się rozmaite uczucia. Uczucia, które w różnych etapach życia dotykają każdego z nas. Szczęście,...

Agnieszka | 2016-09-05
Ania Chwalibóg | 2016-07-17